Merhaba arkadaşlar,

Android 4.0 ile facebook ta paylaşım yapan kodları yazdım uygulama çalışıyor bağlanıyorum ama sadece App ID aldığım facebook hesabım ile mobile cihazdan giriş yapabiliyorum herhangi başka bir hesaptan giriş yapılmasına izin vermiyor bu sorunu nasıl giderebilirim?

Normal kullandığım facebook hesabından geliştirici olarak kayıt oldum App ID aldım Key Hash üretip gerekli kısma girdim uygulamada sorunsuz çalışıyor ama mobile cihazdan uygulamayı açıp kendi facebook hesabım ile login olmaya çalıştığım zaman sorun olmuyor ama herhangi başka birisinin hesabından login olmaya çalışıldığı zaman bir hata verdi diyip login olmuyor.

Ben yaptığım programda herkezin login olup kendi hesabında paylaşım yapabilsin istiyorum.Bunu nasıl yapabilirim

Teşekkürler

soruldu: 14 Eyl '13, 05:56

gokhanakgol's gravatar image

gokhanakgol
705687777
cevap kabul oranı: 30%

değiştirildi: 19 Eyl '13, 08:04

%C3%B6zcanacar's gravatar image

özcanacar ♦♦
17.3k59184183

1)Uygulamanız tokken üretiyor mu? 2) Sorgu yazdın mı yoksa sadece paylaşım mı yapıyorsun? Yazmış isen sorguda sorun olabilir 3) Açmış olduğun hesabı kontrol et okuma ve yazma izinlerine Sorunların bunlardan biri değilse paylaşım yaptığın kod kısmını bizimle paylaşabilirsin. Daha fazla yardımcı oluruz.

(16 Eyl '13, 01:26) uzo2008 uzo2008's gravatar image

Merhaba,

Token ne tam olarak bilmiyorum açıklayabilirmisin, bende ona göre cevap yazayım.

Hiç bir sorgu yazmadım sadece login olmaya çalışırken App ID aldığım kullanıcı ile login olabiliyorum başka bir facebook kullanıcı bilgileri ile login olamıyorum.Sorunum login ile ilgili.

Normalde App ID aldığım kullanıcı ile login olunca paylaşım yapıyorum o kısımda bir sorun yok.Ben herkez kendi kullanıcı bilgileri ile login olup kendi hesabında paylaşım yapabilsin istiyorum.Bunu nasıl yapabilirim

Key Hashes üretip developer.facebook adresinde gerekli kısma yazdım.

(16 Eyl '13, 05:37) gokhanakgol gokhanakgol's gravatar image

Merhaba,

Sorunu çözdün oluşturduğum facebook uygulamasının ayarlarından Sandbox Mode kısmını off yapmam gerekiyormuş o şekilde ayarlayınca uygulama istediğim gibi çalıştı.Şimdi tüm facebook hesaplarından giriş yapılabiliyor.

Şurada da anlatılmış çözüm

http://stackoverflow.com/questions/16079416/resolvedandroid-logginbutton-an-error-occurred-please-try-again-laterinvalid

permanent link

cevaplandı: 18 Eyl '13, 04:16

gokhanakgol's gravatar image

gokhanakgol
705687777
cevap kabul oranı: 30%

Şöyle anlatayım bir web sitesinde facebook ile bağlan dediğinde karşına bazen şu uyarı çıkar Bu web sitesi sizin arkadaş çevrenize erişim izni istiyor veya sizin adınıza paylaşımda bulunabilir gibi senden izin ister sen izin verince orda bir tokken oluşturur web sitesi senin bilgilerine erişmek için o tokken kullanır. Androidde de aynı mantık vardır. appID de facebook tarafından tanımlanmış uygulamana özel id dir. Şimdi bir veri paylaşımı yapman veya erişim için senin tokken üretmen gerekiyor. Aşağıda bir örnek var incelemeni tavsiye ederim.

  public static final String APP_ID = "INSERT YOUR APP ID"; buraya appıd sini yaz

    http://www.helloandroid.com/tutorials/using-facebook-sdk-android-development-part-2
permanent link

cevaplandı: 16 Eyl '13, 09:22

uzo2008's gravatar image

uzo2008
340369
cevap kabul oranı: 13%

değiştirildi: 16 Eyl '13, 09:22

Merhaba,

Dediğinizi anladım ama ben bu adımları yaptım, benim sorunum farklı şöyle anlatayım;

Ben bir tane test için uygulama oluşturdum sadece 1 tane buton ekledim ona basınca facebook login ekranı açılacak ve kişi kendi facebook kullanıcı adı ve şifre sini girerek paylaşımda bulunabilecek.Sadece bu işlemi yapacak başka birşey yapmayacak ama bu uygulamayı kullanacak herkez kendi facebook hesabını açıp o şekilde facebook ta paylaşımda bulunacak.

Uygulamayı yaptıktan sonra kendi facebook hesabımdan geliştirici olarak kaydoldum.Oradan bir tane de uygulama oluşturdum daha sonra burada bana verilen App ID mi uygulama içerisinde kullanıyorum.

Şimdi olan durum şu şekilde.Ben tablet'de bu yaptığım test uygulamasını açıyorum ve butona basıp facebook login ekranın açıyorum burada bir sorun yok, kendi facebook kullanıcı adımı ve şifremi yazıp giriş yaparsam sorun olmuyor başarılı bir şekilde facebook ta paylaşım yapıyorum ama başka bir kişinin facebook kullanıcı bilgilerini yazıp login dediğim zaman ekranda hata veriyor ve login olmuyor.Tam olarak sorunum bu.

Kodlama tarafında herhangi bir sorun yok normalde dediğim gibi çalışıyor benim face kullanıcımla login olursam.

Bunu şu şekilde de düşünebilirsiniz.Herkezin ortak kullanacağı bir tablet'e uygulama yazıyorsunuz ve herkez kendi face hesabı ile login olması lazımya işte olamıyor.Sadece App ID yi alan face hesabı sorunsuz login olabiliyor.Bu konuda yardımcı olursan çok sevinirim

(16 Eyl '13, 09:41) gokhanakgol gokhanakgol's gravatar image

tamam simdi anladim. o zaman soruntek bir yerde facebookta oluşturmuş olduğun hesapta baska bir deneme hesabı ac ve dene sorunun hallolacaktir. tabletten baglandigim icin arastirma yapamıyorum. yoksa sana calisan bir hesap id sibulabilirdim

(16 Eyl '13, 15:11) uzo2008 uzo2008's gravatar image
Cevabınız
toggle preview

Bu soruyu takip et

E-Posta üzerinden:

Üyelik girişi yaptıktan sonra abonelik işlemlerini yapabilirsiniz

RSS üzerinden:

Cevaplar

Cevaplar ve Yorumlar

Yazı Formatlama

  • *italic* ya da _italic_
  • **bold** ya da __bold__
  • link:[text](http://url.com/ "başlık")
  • resim?![alt text](/path/img.jpg "başlık")
  • liste: 1. Foo 2. Bar
  • temel HTML etiketleri de kullanılabilir

Bu sorunun etiketleri:

×824
×19

Soruldu: 14 Eyl '13, 05:56

Görüntüleme: 3,029 kez

Son güncelleme: 19 Eyl '13, 08:04

powered by BitNami OSQA