BT dendiginde aklima yazilim, donanim gibi konular geliyor. BT elektronik konularini kapsar mi? Donanim elektronik te olsa, elektronigin üzerine insa edilmis daha soyut bir kavram. Aslinda bilmek istedigim elektronik hakkinda sorularin BTSoru bünyesinde yerinde olup, olmayacagi. Bu konudaki fikirlerinizi ögrenmek istiyorum.

soruldu: 01 Eki '13, 04:48

%C3%B6zcanacar's gravatar image

özcanacar ♦♦
17.3k59184183
cevap kabul oranı: 52%


Bilgisayar donanımı, 'elektronik' denince akla gelebileceklerin küçük bir alt kümesi mesabesinde kalıyor. Elektronik, adeta ucu bucağı olmayan bir mühendislik alanı çağrıştırıyor.

Bununla beraber, Bilişim Teknolojileri denince içine bilgisayar donanımı, yazılımı, ağ, sistem vs. ve bunların pek çok alt branşları anlaşılıyor.

Bence bu ikisi alan birbiri ile ancak dolaylı ilişkilendirilebilir. Çoğu zaman konuların birbiri ile alakasız olacaklarını sanıyorum. Benzeşen konular, iki kümenin kesişen yanları da olabilecektir. Elektronikçilerin yazılım ile ilgileri genellikle gömülü sistemler ile sınırlı kalıyor. Bu da doğal olarak kurumsal ve/ya web tabanlı yazılımlar olsun, diğer grafik, ses gibi özel amaçlı yazılımlar ile olsun bayağı bir alakasız kalıyor.

Bence bu sorunun cevabı bu farklı kategorilere olan ilgi ile ilişkili. BTSoru, StackOverflow gibi dallanıp budaklanmayı kaldırabilir mi, veya bunu yapmak zaten az olan kullanıcı sayısını haddinden fazla mı böler? Diğer taraftan "Seri bağlantı ile paralel bağlantının farkları" (bu biraz tesisatçı sorusu gibi oldu, ama kesin soran olacaktır eminim :) ) tarzında bir soruyu burada görmek insanları cezbeder mi? Bilemiyorum :)

permanent link

cevaplandı: 01 Eki '13, 06:02

Dkyc's gravatar image

Dkyc
1.6k1920
cevap kabul oranı: 29%

Cevabınız
toggle preview

Bu soruyu takip et

E-Posta üzerinden:

Üyelik girişi yaptıktan sonra abonelik işlemlerini yapabilirsiniz

RSS üzerinden:

Cevaplar

Cevaplar ve Yorumlar

Yazı Formatlama

  • *italic* ya da _italic_
  • **bold** ya da __bold__
  • link:[text](http://url.com/ "başlık")
  • resim?![alt text](/path/img.jpg "başlık")
  • liste: 1. Foo 2. Bar
  • temel HTML etiketleri de kullanılabilir

Bu sorunun etiketleri:

×6

Soruldu: 01 Eki '13, 04:48

Görüntüleme: 662 kez

Son güncelleme: 01 Eki '13, 06:02

powered by BitNami OSQA