Merhaba Bilgisayar mühendisliği son sınıf öğrencisiyim.Okul bir şekilde uzayacak ve mezun olmama 1.5-2 yıl var ama ilerleyemediğimi hissediyorum.Şu an için sadece Android ile uğraşıyorum fakat bir projeye başlıyorum ve bir yerde takılıyorum.aklıma başka bir fikir geliyor ve sonu aynı oluyor.İlerleyemiyorum.Vazgeçmeye niyetim yok ama mezun olduğumda iş bulmak için en net yol proje referans gösterebilmek ama bitirmeyi beceremiyorum hiçbir projeyi.Okulda da takıldığında soracak adam yok.Bitmiyor uygulamalar.

Şimdi soruma gelirsem: ilk işine atılacak olan bir mobil yazılımcıya veya android developer da diyebiliriz ne önerirsiniz?Junior mobil yazılımcı işe alıyor olsanız nelere dikkat edersiniz?Önümdeki 1.5-2 yılda nasıl bir yol izlemeliyim?

soruldu: 17 Eki '13, 15:57

juanov's gravatar image

juanov
480465656
cevap kabul oranı: 25%

değiştirildi: 19 Eki '13, 15:16

rahmanyazgan's gravatar image

rahmanyazgan ♦
4.4k83559

Şurada Android üzerine staj mülakatından bazı sorular paylaşmıştım: http://www.btsoru.com/questions/68/bir-javacnn-is-gorusmesinde-karslasabilecegi-sorular-nelerdir/4158

(17 Eki '13, 17:16) rahmanyazgan ♦ rahmanyazgan's gravatar image

teşekkürler rahman bey.güzel bir linkmiş fikir edinme açısından

(19 Eki '13, 08:15) juanov juanov's gravatar image

Bu asamaya gelip te simdi ne olucak diye panik yasayan ilk kisi sen degilsin. Derin bi nefes al ve rahatla. Bitiremedigin projelerin ruyalarina giriyorsa zaten dogru yoldasin demektir.

İs hayatina atildiginda (bilmiyorum daha onceden tecruben var mi) kendini gelistirmek icin is olanagin sana acildigini goreceksindir. Orta sinif bir programci kesinlikle issiz kalmaz, issiz kalmayan bir programcida ust seviye adayi demektir.

İlerde proje toplantilarina seni de goturecekler, sen dinleyeceksin bazen musteriyi bazen ekip olarak öyle bir hal alacaksin ki masadan kalktiginds zaten kafanda projey bitirmis olacaksin emin ol.

Bitiremedigin projelerin içinde neler var bilemiyorum. Genel olarak sana soyle birsey soyliyim. Bir arkadssim vardi, birsey kaybedip bulamadigin da yere sirt ustu yatar öle arar ve bulurdu. Yani sonuc : eger isin icinden cikamiyorsan bakis acini degistir.

permanent link

cevaplandı: 18 Eki '13, 14:57

olkunmustafa's gravatar image

olkunmustafa
582222934
cevap kabul oranı: 26%

Cevabınız
toggle preview

Bu soruyu takip et

E-Posta üzerinden:

Üyelik girişi yaptıktan sonra abonelik işlemlerini yapabilirsiniz

RSS üzerinden:

Cevaplar

Cevaplar ve Yorumlar

Yazı Formatlama

  • *italic* ya da _italic_
  • **bold** ya da __bold__
  • link:[text](http://url.com/ "başlık")
  • resim?![alt text](/path/img.jpg "başlık")
  • liste: 1. Foo 2. Bar
  • temel HTML etiketleri de kullanılabilir

Bu sorunun etiketleri:

×824
×1

Soruldu: 17 Eki '13, 15:57

Görüntüleme: 629 kez

Son güncelleme: 19 Eki '13, 15:16

powered by BitNami OSQA