Merhaba, mevcut bir proje icin yabancı olduğum birkaç şeyi sizlere danışmak istedim. Öncelikle Merkezde service oriented çalışan bir CRM mimarisi var. Amaç, müşteri, dükkana geldiğinde, satış fırsatlarını tablette göstermek. Ardından da, müşterinin yanıtlarına göre, hem bu yanıtları yakalamak, hem de ilgili back end servisler tetiklemek (ürün satış , crm log kaydı, ürün aktivation vs. gibi).

1) Backend servis nedir? Bizim bildiğim servisten bir farkı yokmu, yoksa ayrı bir service çeşidimi? 2) Yukarıda saydığım işlemleri gerçekleştirmek için nasıl bir yol izlemem gerekli?

Teşekkürler İyi Çalışmalar.

soruldu: 23 Eki '13, 06:27

coder86's gravatar image

coder86
220233035
cevap kabul oranı: 0%


Merhaba, Backend as A Service(BAAS) den bahsediyorsak bu ön tarafı (mobil cihazlar, web vb..) olan uygulamalar için arka bölümde çalışan ortak bazı özellikleri (kullanıcı yönetimi, sosyal medya entegrasyon vb..) sağlayan servisler. BAAS , daha çok mobile cihazların arka planı (server tarafı) için kullanılmasından dolayı MBAAS adı da verilmektedir. Farklı bir service çeşidi değildir, farklı bir yaklaşım tarzıdır diyebiliriz. Burada önemli olan farklı önyüz teknolojileri için ortak bir servis sağlamaktır. Bu servisler yardımıyla belirli işlemler veya süreçler tetiklenebilir. Yapmak istediklerini service katmanında yaparsan, ve hem ön yüzden bir ManagedBean veya Controller yardımıyla, hemde Web service lerden bu katmana erşerek islemlerini yaparsan, istediğine ulaşmış olursun diye düşünüyorum.

permanent link

cevaplandı: 26 Eki '13, 01:14

mceliksoy's gravatar image

mceliksoy ♦
6.5k84988
cevap kabul oranı: 25%

Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim.

(26 Eki '13, 03:59) coder86 coder86's gravatar image
Cevabınız
toggle preview

Bu soruyu takip et

E-Posta üzerinden:

Üyelik girişi yaptıktan sonra abonelik işlemlerini yapabilirsiniz

RSS üzerinden:

Cevaplar

Cevaplar ve Yorumlar

Yazı Formatlama

  • *italic* ya da _italic_
  • **bold** ya da __bold__
  • link:[text](http://url.com/ "başlık")
  • resim?![alt text](/path/img.jpg "başlık")
  • liste: 1. Foo 2. Bar
  • temel HTML etiketleri de kullanılabilir

Bu sorunun etiketleri:

×824

Soruldu: 23 Eki '13, 06:27

Görüntüleme: 932 kez

Son güncelleme: 27 Eki '13, 04:35

powered by BitNami OSQA