Merhaba Yeni yeni Springe başlamış biriyim.Şuanda izlediğim tutoriallerde temel Spring Core yapısını anlattıktan sonra AOP a geçiş yapılmış ve çoğunlukla onun üzerinden konular anlatılmış.AOP ile ilgili araştırma yaptığımda öğrenilmesi gerekli bir yaklaşım olduğunu düşündüm ama sorum biraz farklı.

Amacım Springte ilerlermek.Bu doğrultuda Springte AOP mantığını iyice kavradım diyelim.Bu ilerlemeyi AOP ile mi OOP ile mi yapmam daha mantıklı?

soruldu: 30 Eki '13, 09:43

juanov's gravatar image

juanov
480465656
cevap kabul oranı: 25%

değiştirildi: 30 Eki '13, 15:32


Spring çatısına yabancı sayılırım, daha önce sadece Spring Security ile ilgilenmiştim. Fakat diyebilirim ki madem Spring kullanıyorsunuz, sunduğu nimetlerden de faydalanmanız önerilebilir. "AOP mi, OOP mi?" diye sorarken kastınız "AOP kullanarak veya kullanmadan" şeklinde olduğunu anlıyorum çünkü sonuçta Java kodu yazıyoruz ve Spring de bir çeşit Java çatısı; her şey nesnel olmak durumunda. Eğer Wikipedia sayfasına bakarsanız Aspect Oriented Programming hem müstakil bir programlama paradigması hemde Object-Oriented Programming 'in bir alt üyesi şeklinde listelenmiş.

Hem sağlanan AOP mekanizmalarını kullanarak uzman ekiplerce geliştirilmiş ve büyük bir topluluk tarafından test edilmiş, güvenilir metotlar kullanış olursunuz ki bu işinize sağlayacağı kolaylığın yanında ekstra bir menfaattir. Bunları Spring'i bilmeyen birisi olarak yazdım.

permanent link

cevaplandı: 31 Eki '13, 02:58

Dkyc's gravatar image

Dkyc
1.6k1920
cevap kabul oranı: 29%

Cevabınız
toggle preview

Bu soruyu takip et

E-Posta üzerinden:

Üyelik girişi yaptıktan sonra abonelik işlemlerini yapabilirsiniz

RSS üzerinden:

Cevaplar

Cevaplar ve Yorumlar

Yazı Formatlama

  • *italic* ya da _italic_
  • **bold** ya da __bold__
  • link:[text](http://url.com/ "başlık")
  • resim?![alt text](/path/img.jpg "başlık")
  • liste: 1. Foo 2. Bar
  • temel HTML etiketleri de kullanılabilir

Bu sorunun etiketleri:

×130
×14
×5

Soruldu: 30 Eki '13, 09:43

Görüntüleme: 740 kez

Son güncelleme: 31 Eki '13, 02:58

powered by BitNami OSQA