Merhaba;java ya daha önce başladım ama devamını getiremedim.Çünkü çok farklı ide var hepsinin kullanımı farklı kodlar aynı tabi ama siz anladınız ne demek istediğimi bir video açıyım bakıyım desem adam eclips kullanıyor bende netbeans var adamın ayar yaptığı yerler benim ide de yok onu bulana kadar dünya kadar zaman gidiyor ama java çok çekti beni başlamak istiyorum ne yapmalıyım iki ideyide kurup video da hangi ide kullanılmışssa onla mı yapsam çünkü kaynak koddan birşey anlasılmıyor videosuz olmuyor.Bide anlamadığım yerler oluyor çoğu zaman onların üstünde fazla durmadan geç sonra anlarsın dediler kopyala yapıştırla bu iş olurmu ki.Lütfen her fikre açığım bayağ korkutucu geldi bana bu dil temel düzeyde c# bilmeme rağmen

soruldu: 23 Kas '13, 06:31

aliEmir's gravatar image

aliEmir
315810
cevap kabul oranı: 0%

değiştirildi: 23 Kas '13, 17:52

rahmanyazgan's gravatar image

rahmanyazgan ♦
4.4k83559


Öğrenme sürecinde rahat olmanızda bir sakınca yok. Yani video derste ne kullanılıyorsa sizde onu kullanabilirsiniz. Çünkü zaten sizin ilk başlardaki amacınız Java programlama dilini öğrenmektir.

Piyasa açısından Eclipse IDE'de uzmanlaşmanız avantaj sağlar. Ayrıca kullandığınız IDE hakkında da bir öğrenme çalışması yapmamanız uzun vadede talihsizlik olur. Kullandığınız programlama dili vs. ne olursa olsun sürekli olarak kullandığınız program hakkında ayrıntılara girmemeniz olması gerekenden fazla zaman kaybetmenizle sonuçlanacaktır.

permanent link

cevaplandı: 23 Kas '13, 18:40

rahmanyazgan's gravatar image

rahmanyazgan ♦
4.4k83559
cevap kabul oranı: 26%

Çok mantıklı

(24 Kas '13, 02:02) aliEmir aliEmir's gravatar image

Netbeans oracle urunu ancak bence java konusuda hic de iyi degil. Php ide si daha iyidi ben kullandigimda.

Piyasa da yogun olarak Eclipse tercih ediliyor ama ben de bir ara denedim oda ozellille android programlarken cok ugrastirici oluyor.

Size tavsiyem hic eclipse ile zaman kaybetmeden intellij i kullanmaniz.Android studio da intrllij alt yapisini kullaniyor. Android studio Eclipse ye gore 10 gomlek ustun bir program. Cok daha pratik. Son kararli surumu de hata vermiyor nerdryse hic.

Birde internettr java kaynak kodlarindan neyi anlamadiginizi anlamadim. Sonucra photoshop tarzi bir program kullanmiyorsunuz herseyi tool araciligiyla yaptiginiz. İlk basta isinize yarayacak kisa yoldan constructor olusturma olur, gettrr setter yapma olur yani birde bir kac kisayol olur. Java ogrenirken basmakalip videonderslerinden cok javanin temelinj olusturan detaylarla ilgilenirseniz cok daha faydali olur. Bende 1 srne oldu java ogreneli ve daha once C tabanim yoktu php den javaya devsirmek epeyzor oldu. İntellij alt yapsini o kadar begendim ki yine jetbrains in PHP idesini phpstorm a 100$ dolar verip aldim. Oda Netbeans ya da diger idelere gore cok daha iyi.

Birde javanin temelini iyi ogrenmek icin bir kac kitap fayfali olucaktirm

permanent link

cevaplandı: 24 Kas '13, 01:49

olkunmustafa's gravatar image

olkunmustafa
582222934
cevap kabul oranı: 26%

IntellijIDEA Java EE için oldukça iyi ;) Ama Android konusunda, bana Eclipse çok daha rahat geldi.

(24 Kas '13, 13:06) Turgay Can Turgay%20Can's gravatar image
Cevabınız
toggle preview

powered by BitNami OSQA