Ya da neleri ? hem design hem de kodlama yapabilmek icin neleri bilmeliyim?

soruldu: 12 Ara '13, 11:17

Sahil_H's gravatar image

Sahil_H
3.2k255461
cevap kabul oranı: 6%


  • Design olarak: Öncelikle kullanıcı etikleşimine dikkat edilmeli. Yaptığın web sitesini kimler kullanacak? ne için kullanacak? kişi siteye girdiğinde neyi arıyor olacak ? bu soruların cevapları esas alınarak işe başlanmalı. Site içinde genel uyum olmalı:
  • Kullanıcı sayfalar arasında geçiş yapınca başka bir siteye geçmiş gibi hissetmemeli kendini tema uyumu olmalı, renk uyumu olmalı ...vs
  • Kullanıcı sayfalar arasında geçiş yaptığında geri dönebilmeli site içinde kaybolmamalı. Navigasyonlar kullanıcıya gösterilmeli. Anasayfa>Elektronik>Bilgisayar>Tablet gibi
  • Kullanıcıya feedback verilmeli. İşleminiz onaylandı gibi bir ekran, yada tıladığında sesli yada görünrülü efect...vs Tasarım basit ve anlaşılır olmalı yani. Sitelere girdiğinde her gördüğün güzel özelliği aklında tutlamısın aa bunu ben de kullanmalıyım yada belki ileride kullanırım deyip kaydetmelisin ben öyle yaparım :)

  • Programcılık olarak: Hangi dili tercih ettiğine göre değişir. Ama genel programcılık özellikleri; çok güzel hata analizi yapabilmelisin,kullandığın ide'nin özelliklerini ve seninle konuştuğu dili iyi bilmelisin. Design kısmında bahsettiklerimi belirlendiği ve dikkat edildiği ölçüde programcılıkta gelişecektir.

permanent link

cevaplandı: 13 Ara '13, 19:16

Mukaddes's gravatar image

Mukaddes
131137
cevap kabul oranı: 33%

değiştirildi: 13 Ara '13, 19:19

Web programlama denilince aklimiza son yillarda HTML5, CSS3, Javascript, JQuery geliyor. Bence bu yeni teknolojileri ögrenirsen eger cok güzel is'ler yapabilirsin.

Saygilar...

permanent link

cevaplandı: 14 Ara '13, 10:47

Baktemur's gravatar image

Baktemur
73151618
cevap kabul oranı: 0%

tessekurler

(15 Ara '13, 00:38) Sahil_H Sahil_H's gravatar image
Cevabınız
toggle preview

powered by BitNami OSQA