Merhaba arkadaşlar elimdeki Maven Projesini NetBeans'de kullanırken sorun yaşamıyorum ancak STS veya Eclipse attığımda bazı bölümlerde hata veriyor ama yinede çalışıyor.

Örnek :

<h:outputtext value="#{mahsupBean.getCariKodByCariId(duzenlenenMahsupT.cariId)}"/>

yukarıdaki tagda hata gösteriyor ama çalışıyor yinede projeyi sıfırlıyorum build ediyorum herşeyi deniyorum ama yinede bunlar kalıyor

"Description Resource Path Location Type Method must have signature "String method(), String method(String), String method(String, String), String method(String, String, String), String method(String, String, String, String), String method(String, String, String, String, String), String method(String, String, String, String, String, String), String method(String, String, String, String, String, String, String), String method(String, String, String, String, String, String, String, String), String method(String, String, String, String, String, String, String, String, String), String method(String, String, String, String, String, String, String, String, String, String), String method(String, String, String, String, String, String, String, String, String, String, String), String method(String, String, String, String, String, String, String, String, String, String, String, String), String method(String, String, String, String, String, String, String, String, String, String, String, String, String), String method(String, String, String, String, String, String, String, String, String, String, String, String, String, String), String method(String, String, String, String, String, String, String, String, String, String, String, String, String, String, String), String method(String, String, String, String, String, String, String, String, String, String, String, String, String, String, String, String), String method(String, String, String, String, String, String, String, String, String, String, String, String, String, String, String, String, String), String method(String, String, String, String, String, String, String, String, String, String, String, String, String, String, String, String, String, String), String method(String, String, String, String, String, String, String, String, String, String, String, String, String, String, String, String, String, String, String)" but has signature "Double method(Double, Integer, Integer, Double)" fatura-giris.xhtml /ArmaPetrol/src/main/webapp/um-fatura-irsaliye/alis-faturasi line 253 Facelet Validator "

Böylede saçma birşey diyor :)

alt text

soruldu: 14 Oca '14, 04:44

Hasan%20Bey's gravatar image

Hasan Bey
342202532
cevap kabul oranı: 0%

değiştirildi: 15 Oca '14, 01:10

mabulgu's gravatar image

mabulgu ♦
2.8k43040


Merhaba,

Eclipse'de diğer IDE'lerde olduğu gibi syntax checking özelliği vardır, ve bunu validator'larla yapar. Projeni normal proje olarak import edersen Eclipse onun bir JSF projesi oldugunu anlamaz, maven projesi olarak import etmelisin.

"Ben zaten maven projesi olarak import ettim, yine de aynı sıkıntıyı yaşıyorum" diyorsan iki şeye bakmalısın. Projeye sağ click ile properties'i seçerek Project Facets lara bakmalı, JSF seçili değilse seçmelisin. Bir diğer husus ise yine properties altındaki Builder ve Validation kısımları. Validation için "JSF Validation" gibi birşey projen için mevcut mu kontrol etmelisin. Aynı şekilde Builder'lar arasında eksik olan var mı bakmalısın. Bunu da ancak Eclipse'de yeni boş bir JSF projesi(maven olmasını öneririm) oluşturarak karşılaştırabilirsin.

permanent link

cevaplandı: 15 Oca '14, 01:22

mabulgu's gravatar image

mabulgu ♦
2.8k43040
cevap kabul oranı: 26%

değiştirildi: 30 Oca '14, 16:56

Cevabınız
toggle preview

Bu soruyu takip et

E-Posta üzerinden:

Üyelik girişi yaptıktan sonra abonelik işlemlerini yapabilirsiniz

RSS üzerinden:

Cevaplar

Cevaplar ve Yorumlar

Yazı Formatlama

  • *italic* ya da _italic_
  • **bold** ya da __bold__
  • link:[text](http://url.com/ "başlık")
  • resim?![alt text](/path/img.jpg "başlık")
  • liste: 1. Foo 2. Bar
  • temel HTML etiketleri de kullanılabilir

Bu sorunun etiketleri:

×104
×6
×1

Soruldu: 14 Oca '14, 04:44

Görüntüleme: 858 kez

Son güncelleme: 30 Oca '14, 16:56

powered by BitNami OSQA