Merhaba,

Ağırlıklı olarak eclipse+java ile web uygulamaları üzerinde çalışıyorum. Birçok yerde bahsettiğim gibi benim java frameworkte tercihim Play Framework (1.2) .. Zaman zaman da başka projelerde spring kullandığım oluyor..

Açıkçası Eclipse+java dan çok memnunum fakat konu view kısmına yani html+javascript kısmına geldiğinde ecipse fazasıyla yetersiz kalıyor. birkaç pluginden bahsetmiler ama ben o pluginleri düzgün çaılşacak hale bir türlü getiremedim, ne html çiin ne de java için autocomplete çalışmıyor.

Sizin html+java script (angular.js alanında kendimi geliştirmeye gayret ediyorum) kısmında kullandığınız ide nedir? veya tavsiye edeceğiniz bir eclipse plugini? Bu arada yazılım geliştirme işlerimi osx üzerinde yapıyorum, o yüzden osx uyumlu programlar olabilirse çok sevinirim..

soruldu: 25 Oca '14, 05:51

dreampowder's gravatar image

dreampowder
3.3k112849
cevap kabul oranı: 23%


NetBeans 7.4 ve Netbeans 8.0(Beta): En yeni cikan Java ozellikleri Netbeans IDE icinde hemen kodlaniyor, Java 8 yenilikleri, Html5 ve Js projeleri icin de Live Preview, Angularjs, Backbonejs, ExtJS gibi bircok JavaScript framework destegi var. Ucretsiz.

IntelliJ IDEA Java + Html5, Css, Js icin super ozellikler sunuyor, Angularjs destegi cok iyi, auto complete, Js kod analizi, refactoring, Css auto complete destegi cok iyi. Ucretli.

WebStorm Html ve JavaScript IDE. Java IDE ozellikleri yok, Java bagimsiz projelerde kullanilabilir. Ucretli.

Eclipse IDE icin de degisik plugins olsa da Js destegi JIDEA ve NetBeans kadar iyi degil. Alternatif olarak Aptana Studio var Eclipse ile gelistirilen, Aptana Studio Html5 + Js, Python, Ruby projeleri icin dusunulmus Webstorm benzeri bir IDE, cok iyi olmasa da Js destegi var. Aptana ucretsiz.

IDE degil de daha hafif editor kullanmak isterseniz, Sublime Text 2 + AngularJs-Sublime-Package var. AngularJs projelerinde hafif, hizli ve bircok IDE benzeri kod yardimiyla on plana cikiyor. Sublime Text ucretli fakat satin almadan butun fonsiyonlarini kisitlama olmadan kullanabiliyorsunuz. Ucreti de cok makul.

permanent link

cevaplandı: 25 Oca '14, 07:03

CemIkta's gravatar image

CemIkta ♦
20.0k29127190
cevap kabul oranı: 36%

değiştirildi: 25 Oca '14, 07:03

Teşekkürler, o zaman önce bir netbeans'i inceleyim, eclipse ile beraber kullanacak uygulama olarak sublime'i düşünüyordum ben de ona da bir bakayım ...

(25 Oca '14, 07:05) dreampowder dreampowder's gravatar image

Sublime text+angular eklentisi cok guzel bir ikili oldu tesekkurler

(26 Oca '14, 07:40) dreampowder dreampowder's gravatar image
Cevabınız
toggle preview

Bu soruyu takip et

E-Posta üzerinden:

Üyelik girişi yaptıktan sonra abonelik işlemlerini yapabilirsiniz

RSS üzerinden:

Cevaplar

Cevaplar ve Yorumlar

Yazı Formatlama

  • *italic* ya da _italic_
  • **bold** ya da __bold__
  • link:[text](http://url.com/ "başlık")
  • resim?![alt text](/path/img.jpg "başlık")
  • liste: 1. Foo 2. Bar
  • temel HTML etiketleri de kullanılabilir

Bu sorunun etiketleri:

×137
×72
×13

Soruldu: 25 Oca '14, 05:51

Görüntüleme: 1,715 kez

Son güncelleme: 26 Oca '14, 07:40

powered by BitNami OSQA