Merhabalar,

bi e ticaret sitemiz var ve siteye her giren ziyaretçiyi customer olarak görüp maili olmasa bile customer tablosuna kaydediyoruz ve bu şekilde sitede 5000 kayıtlı customer var iken , kayıt olmayanlarla beraber bu rakam 5.000.000 u geçmiş durumda. Bizde son 3 ay hariç , kayıtlı olmayan customerları tablodan silmek istedim ve bu sorguyu yazdım

delete from Customer where Email is null and (CreatedOnUtc between '2012-12-12' and '2013-11-05')

ancak sorgu çalıştıktan sonra bi dk içinde site çöktü. böylesine basit bi sorgu karşısında bile site down oluyor ve bu bizim için büyük bir sıkıntı. Öncelikle çökmenin nedeni hakkında görüşlerinizi alabilir miyim

Şimdiden teşekkür edeirm.

soruldu: 05 Şub '14, 01:51

ibal90's gravatar image

ibal90
159333439
cevap kabul oranı: 18%

En doğru cevabı veritabanınızın log dosyası söyler size

(05 Şub '14, 01:59) molgun molgun's gravatar image
1

@ibal90 başlıkları neden soru formatında yazmıyorsunuz?

Ayrıntılı bilgi için incelemenizi tavsiye ederim, özellikle 4. sayfayı:
http://www.slideshare.net/ozcanacar/btsorucom-tantm-slider

(06 Şub '14, 19:45) rahmanyazgan ♦ rahmanyazgan's gravatar image

-1

fiziksel olarak yaratilmamis constraintler vardi muhtemelen, çökmenin nedenini soruyorsan acimasiz olacagim, sensin :)

nedenine gelince, iliski hiyerarsisi bilinmeyen bir yerden oyle zirt diye kayit silemezsin. Acaba senin bu customer tablonla relation içerisinde kaç tablo vardi, ne parent child iliskileri vardi da o childlar oksuz kaldilar..

Hee yaptigim yorumun yarisi yanlis da olabilir, bunun da sebebi sensin :) bu kadarcik bilgiye boyle yorum. Bu da ikinci yanlisin.

Umarim anlatabilmisimdir yanlislarini. Ya da cok bilmis olayim biraz da, umarim anlayabilmissindir.

permanent link

cevaplandı: 06 Şub '14, 07:57

MCY's gravatar image

MCY
1.1k2622
cevap kabul oranı: 16%

1

Sorunun eksikleri olduğu aşikar ancak bu üslupla cevap verilmesini doğru bulmuyorum. Bunun yerine daha ayrıntılı bilgi rica edebilirsiniz. O yüzden benden -1

(06 Şub '14, 08:18) molgun molgun's gravatar image

@molgun 'a katılıyorum, üslup bu olmamalı. Sonuçta bu platformun amaçlarından biri de insanların hatalarına çözüm bulmak; hatalarından dolayı yerip, soru sorduğuna pişman etmek değil.

(06 Şub '14, 08:39) mhkoca60 mhkoca60's gravatar image
2

Eyvallah haklisiniz, hakli oldugunuz icin de Turkce bir stackoverflow yok.

Hakli oldugunuz icin site icerisinde "Web sitesi güvenliği nasıl sağlanır?" gibi sorular hit oluyor adam akilli sorular hic cevap almiyor bile. Peki nicin?

Acikliyorum dostlar, adam akilli sorulara cevap verebilecek kalitede arkadaslar hit olan sorulari gorunce kendi sorularina cevap bulamayinca bir daha gelmiyorlar siteye. Yalansa yalan deyin.

He mevcut sorularin yeterince kaliteli oldugunu dusunuyorsaniz kendimi bosa yordum o ayri. Oyleyse gidin kendinize bi forum bulun ve topic acin "en iyi dil hangisi" diye...

(06 Şub '14, 09:48) MCY MCY's gravatar image

Ben herkesin yorumuna saygı duyuyorum kimseye de bundan dolayı kızmam asla. Sonuçta sorunlarımıza çözüm bulmak için veya başkalarına yardımcı olabilmek için buradayız ve herkesin iyi niyetli oldugunu düşünüyorum. ama sitede etiketleme sistemi sinir bozucu bundan dolayı bende üstünkörü etiketleme yapıyorm açıkcası. Başka hatalarım varsa da özür dilerim. saygılar.

(06 Şub '14, 16:03) ibal90 ibal90's gravatar image
1

Stackoverflow'da olup burada olmayan bir şey var. Soruyu herkesin düzenleyebilmesi. Sorunun nasıl sorulacağını anlatmak yerine birisi soruyu düzenlese, soru sorulurken hangi şartların sağlanması gerektiğini soru soran daha iyi anlar.

Benim Türkçe platformlarda takıldığım şey kullanıcaların fazla narsist ve gereksiz özgüvenli olması. Sorular eksik soruluyor, evet. Eksik soruya cevap veriyorsunuz adam ondan sonra "ya aslında ben şunu sormak istemiştim" diyor. O adama orada kafa göz dalasınız geliyor normal olarak.

(07 Şub '14, 01:08) molgun molgun's gravatar image
1

Soruyu cevaplıyorsunuz soruyu sorandan geri besleme alamıyorsunuz. 5 gün sonra alıyorsunuz yada. Artık nedendir bilmiyorum bence kullanıcıların kendini beğenmişliğinden, cevap beğendiremiyorsunuz. Adama doğru cevap veriyorsunuz soruyu doğru cevaplandı diye işaretleme zahmetinde bulunmuyor.

Kısacası arkadaşlar günlük gelen maillerden dikkatimi çeken soru varsa ayda yılda bir giriyorum. Bizim daha 40 fırın ekmek yememiz lazım.

(07 Şub '14, 01:09) molgun molgun's gravatar image
1

@molgun, buyur dostum, ayni arkadasin dun actigi baska bir soru daha. Bence biraz daha zorlarsam yorumuma kullandigin olumsuz oyu geri cekip olumlu oy bile kullanabilirsin :)

Baslik: view source karakter sorunları

Merhahalar sitede düzgün görünen bazı yazılar, view source yanllış çıkıyo. Mesela GÖMLEK yazısı GÖMLEK şeklinde geliyo. Neden olabilir acaba. veya nasıl çözebiliriz.?

ibal90

(07 Şub '14, 02:43) MCY MCY's gravatar image
7 yorumdan 5 tanesi gösteriliyor hepsini göster
Cevabınız
toggle preview

Bu soruyu takip et

E-Posta üzerinden:

Üyelik girişi yaptıktan sonra abonelik işlemlerini yapabilirsiniz

RSS üzerinden:

Cevaplar

Cevaplar ve Yorumlar

Yazı Formatlama

  • *italic* ya da _italic_
  • **bold** ya da __bold__
  • link:[text](http://url.com/ "başlık")
  • resim?![alt text](/path/img.jpg "başlık")
  • liste: 1. Foo 2. Bar
  • temel HTML etiketleri de kullanılabilir

Bu sorunun etiketleri:

×10

Soruldu: 05 Şub '14, 01:51

Görüntüleme: 1,726 kez

Son güncelleme: 07 Şub '14, 02:43

powered by BitNami OSQA