Btsoru ilk kurulduğunda da girmiş ancak sorulara verilen cevapların iyi kontrol edilmediğini görmüştüm. Örneğin, kullanıcı soru soruyor, onlarca kişi cevap veriyor, hatta direk kod blokları paylaşarak cevap veriyorlar ancak soruyu soran kullanıcılar cevapları kabul etmiyorlar. Sanırım cevaplarını aldıktan sonra soruları cevaplandı olarak işaretlemek yerine puan vermeyi tercih ediyorlar. Stackoverflow da olduğu gibi, belirli bir süre sonra (örn 3 gün) sorulan soruya verilen cevaplar içerisinden bir tanesi seçilmemişse ve kullanıcı bunu sürekli yapıyorsa banlanması tavsiyemdir. Çünkü başka bir kullanıcı aynı sorunla karşılaştığında sorunun cevap verilmiş olarak işaretlenmesi onu sonuca daha hızlı götürecektir. Ayrıca cevaplamak isteyen kullanıcılar da cevaplanmış sorular arasında boğulmayacaktır.

soruldu: 20 Şub '14, 06:55

osmanraifgunes's gravatar image

osmanraifgunes
2.4k81736
cevap kabul oranı: 31%

değiştirildi: 24 Şub '14, 11:09

Katılıyorum.

(21 Şub '14, 03:18) grknsfk grknsfk's gravatar image

yönetimi göreve çağırıyoruz. yöneticiler kuralları gözden geçirip uymayanları banlanmalı.

(01 Eyl '16, 07:02) yunus yunus's gravatar image

@sanalism Öncelikle cevaplar ve en optimal cevabin secilmesi, iyi cevaplarin puanlanmasi benzer sorunlara cozum arayanlara cok kolaylik saglar, ayrica arama motorlarindan gelen kullanicilar icin de hizli bulunmasini kolaylastirir, cok dogru.

Fakat soru cevap platformu tecrubesi olmayan kullanicilarimiza BTSoru'nun calisma seklini gostermemiz gerekiyor. Kullanicilar cevab kabul etmeyi bilmedigi zaman BTSoru soru cevap formatindan cikip Forum seklinde tartismalara donusuyor ki, bu BTSoru platformuna uygun degil.

Kullanicilarimizin iyi niyetli oldugunu, cogunlukla bilmeden hatalar yaptigini dusunuyorum. Tavsiyem kullanicilari bloklamaktansa uyarici yorumlarla yol gostermeye calismak yonunde olacaktir.

permanent link

cevaplandı: 26 Şub '14, 16:01

CemIkta's gravatar image

CemIkta ♦
20.0k29127190
cevap kabul oranı: 36%

2

Söylediğinizde haklısınız. O halde bu uyarıları otomatize etmek iyi olabilir. Örneğin 3 gün geçtiğinde kullanıcıya bildirim yapılabilir.

(04 Mar '14, 12:52) osmanraifgunes osmanraifgunes's gravatar image
1

En az 5 soruda tecrübe ettiğim üzere, özellikle yeni kullanıcılar yanıtı doğru olarak işaretleyeceği butonu fark etmekte zorlanıyorlar. Kozmetik birkaç düzenlemeyle bu problemin önüne geçilebilir. Bir diğer problem de bu soruyu doğru yanıt olarak işaretlemesi gerektiğinin farkında olmayan kullanıcılar. Buna karşı bir önlem düşünülebilir. Burada bize düşen görevler varsa onları da severek yapabiliriz.

(01 Eyl '16, 07:50) ersinyildiz ersinyildiz's gravatar image
Cevabınız
toggle preview

Bu soruyu takip et

E-Posta üzerinden:

Üyelik girişi yaptıktan sonra abonelik işlemlerini yapabilirsiniz

RSS üzerinden:

Cevaplar

Cevaplar ve Yorumlar

Yazı Formatlama

  • *italic* ya da _italic_
  • **bold** ya da __bold__
  • link:[text](http://url.com/ "başlık")
  • resim?![alt text](/path/img.jpg "başlık")
  • liste: 1. Foo 2. Bar
  • temel HTML etiketleri de kullanılabilir

Bu sorunun etiketleri:

×21

Soruldu: 20 Şub '14, 06:55

Görüntüleme: 1,138 kez

Son güncelleme: 01 Eyl '16, 07:50

powered by BitNami OSQA