İyi günler. Android ile uygulamalar yazıyorum. Fakat githubtan bir android projesi import etmeye çalıştığımda her seferinde kodların hemen hemen hepsinde hata veriyor. Yani bir nevi android kütüphanelerini tanımıyor. Yöntemim şu. Github https adresini kopyalıyorum. ADT Bundle Eclipste file-importa tıklayıp project from git seçeneğini seçiyorum. Adresi yapıştırıyorum. Projeyi klonluyor. Ama dediğim gibi tamamen hatalı... Window-properties-android içerisinden de ayar yapmaya çalışıyorum belki sdkyı tanımıyordur diye ama yok. Sebebini, çözümünü bilen var mı? İndirdiğim kodların hepsi uyumsuz veya sorunlu da değildir sanırım... Teşekkürler.

soruldu: 05 Mar '14, 17:27

kaptan's gravatar image

kaptan
445334244
cevap kabul oranı: 0%

Existing source seçeneğini değil de new projecti seçince ve birkaç ayarı değiştirince kabul etti sanırım... yine deneyeceğim

(05 Mar '14, 18:03) kaptan kaptan's gravatar image

Github 'ın Desktop olan versiyonunu kullanıyorum bende ordan yüklüyorum projelerimi.

(06 Mar '14, 02:28) tamercan tamercan's gravatar image

bilgisayarında git yüklü mü, ortam değişkenlerine ekli mi? link'te görsel anlatım mevcut http://www.youtube.com/watch?v=2GWTsvQix5k

(06 Mar '14, 02:40) gturedi gturedi's gravatar image

Eclipse içerisindeki git eklentisi zaten iş görür diye tahmin ediyorum. Ayrıca bir git aracı kurmasına gerek yok. Sorun anladığım kadarıyla Eclipse ile ilgili. Daha doğrusu android eklentisi ile ilgili bir sorun kanımca.

(06 Mar '14, 04:19) omerozkan omerozkan's gravatar image

hangi projeyi import etmeye çalışıyorsun, linki paylaşabilir misin?

(06 Mar '14, 09:45) gturedi gturedi's gravatar image

Öncelikle teşekkürler. Githubın desktop versiyonuna gerek yok diye düşünüyorum. Adt Bundle içerisinde git eklentisi de var çünkü. import ederken yeni bir proje oluşturunca bazıları çalıştı. Yalnız bilmediğim şeyler var. Örneğin bir proje import ederken branch seçtiriyor. Branch nedir? örn devel ve master... Clone submodules var seçilecek mi? https://github.com/dmonakhov/linphone-android çalışmayanlardan bir tanesi bu ama bunda da bayağı bir dosya var. Hemen hemen hepsinde ünlem çıkıyor.

(06 Mar '14, 16:02) kaptan kaptan's gravatar image
1

biraz ben de ugrastım git ustunden import edemedim projeyi bence cok kasma direkt github uzerinden dosyayı indir android projesi olarak import et gec. git'de stabil surum master branch uzerinde tutulur, diger branch'ler varolan kod'dan kopya alınıp uzerinde gelistirme yapılıp sonra master branch ile eşitlenir bildigim kadarıyla

(07 Mar '14, 14:47) gturedi gturedi's gravatar image
7 yorumdan 5 tanesi gösteriliyor hepsini göster

Öncelikle Github'dan çektiğiniz projenin hangi platformda oluşturulduğunu kontrol edin. Eclipse üzerinde inşa edilen projeler, IntelliJ yada Android Studio'ya migration (göç) yöntemi ile adapte edilebilirken, bunun tam tersi şu an için imkansız, yada henüz böyle bir script Eclipse için yayımlanmış değil.

Halihazırda birkaç resmi olmayan script tabanlı çözümler var: How to: Import non-Eclipse Github project into Eclipse

Dolayısıyla, Gradle tabanlı geliştirme ortamı IntelliJ'de (yada Android Studio) oluşturulan uygulamaların ve projelerin doğrudan Eclipse geliştirme ortamına dahil edilmesi (import) mümkün değil. Böyle bir durum söz konusu ise, Eclipse ortamında yeni bir proje açılıp, dahil edilmesi istenen proje kaynak kodları (/src) ve kaynak dosyaları (/res) copy-and-paste yöntemi ile uygulanmalı.

Böyle bir durum söz konusu değilse, Eclipse + EGit: clone project into workspace çözümünü inceleyin.

Saygılar.

permanent link

cevaplandı: 07 Mar '14, 23:10

cagcak's gravatar image

cagcak
16271320
cevap kabul oranı: 25%

Cevabınız
toggle preview

Bu soruyu takip et

E-Posta üzerinden:

Üyelik girişi yaptıktan sonra abonelik işlemlerini yapabilirsiniz

RSS üzerinden:

Cevaplar

Cevaplar ve Yorumlar

Yazı Formatlama

  • *italic* ya da _italic_
  • **bold** ya da __bold__
  • link:[text](http://url.com/ "başlık")
  • resim?![alt text](/path/img.jpg "başlık")
  • liste: 1. Foo 2. Bar
  • temel HTML etiketleri de kullanılabilir

Bu sorunun etiketleri:

×824
×8

Soruldu: 05 Mar '14, 17:27

Görüntüleme: 1,513 kez

Son güncelleme: 07 Mar '14, 23:10

powered by BitNami OSQA