Bir projede JSF kullanıyorum. Primefaces bileşenlerini ve JSF konusunda bilgimi düşünerek projede JSF kullanmaya karar vermiştim.

Onay-kabul testleri için selenium kullanmaya karar verdim. Sizce selenium onay-kabul testleri için doğru bir araç mıdır? Selenium ile yazdığım her testi çalıştırmam nerdeyse 10sn bir süreye mal oluyor. Bu da oldukça uzun bir süre.

Son birkaç gündür JSFUnit'i araştırdım. Selenium'a göre daha hızlı çalıştığını görüyorum. Fakat henüz denemedim. JSFUnit, Jetty ve Spring test aracını kullanarak bir test çatısı oluşturma düşüncem var. Bunu daha önce deneyen oldu mu? Bu konularda düşüncelerinizi ve fikirlerinizi merak ediyorum.

soruldu: 03 May '14, 12:31

omerozkan's gravatar image

omerozkan
87581528
cevap kabul oranı: 9%


Merhaba.

JSFUnit hakkında pek bilgim yok ama selenium konusunda çalışmam var. Eğer son kullancı gibi test yapmak istiyorsanız selenium iyi olacaktır. Önceki çalıştığım yerde de şu anda çalıştığım yerde de selenium ile testler yazdım. Baştan yapı düzgün kurulduğu sürece oldukça kolay.

permanent link

cevaplandı: 05 May '14, 01:56

myururdurmaz's gravatar image

myururdurmaz
2.2k11027
cevap kabul oranı: 23%

Selenium'u projede kullanıyorum. Test yazmak gerçekten kolay. Fakat süresi oldukça uzun. Her bir testcase için firefox'u açıp, kapatıyor. Üstüne uygulamanın deploy edilmesi de gerekiyor. Bazen html elemanlarını bulamıyor. Sayfanın yüklenmesini bekletmeme rağmen. Diğer sorun da transaction'lar. Eğer bir entity silersem, o entity rollback ile geri gelmiyor.

(05 May '14, 03:17) omerozkan omerozkan's gravatar image

Tekrar merhaba. Bahsettiğiniz konularda herhangi bir sıkıtı yaşamadım. Ancak transaction konsunda yanılıyorsunuz. Selenium sizin transactionınızı bilmez ve ona müdahil olAmaz.

(05 May '14, 03:56) myururdurmaz myururdurmaz's gravatar image

Evet bilmez. O yüzden başka bir alternatif aradım :). Ayarları ve geliştirme ortamını tekrar inceleyeyim. Belki hızlandırmanın bir yolunu bulurum. Teşekkürler.

(05 May '14, 04:21) omerozkan omerozkan's gravatar image
Cevabınız
toggle preview

Bu soruyu takip et

E-Posta üzerinden:

Üyelik girişi yaptıktan sonra abonelik işlemlerini yapabilirsiniz

RSS üzerinden:

Cevaplar

Cevaplar ve Yorumlar

Yazı Formatlama

  • *italic* ya da _italic_
  • **bold** ya da __bold__
  • link:[text](http://url.com/ "başlık")
  • resim?![alt text](/path/img.jpg "başlık")
  • liste: 1. Foo 2. Bar
  • temel HTML etiketleri de kullanılabilir

Bu sorunun etiketleri:

×281
×7
×5
×2
×1

Soruldu: 03 May '14, 12:31

Görüntüleme: 646 kez

Son güncelleme: 05 May '14, 04:21

powered by BitNami OSQA