Persistence kullanarak webservice yazıyorum ve mesela select çektiğimde student nesnem ve studenDetay nesnemi Jpa bana dönderiyor ama webserviste student nesnem geliyor ama ilişkilendirilmiş nesneler gelmiyor. Örnek veya döküman olan arkadaşlrdan yardım bekliyorum.

İyi çalışmalar

soruldu: 26 May '14, 03:33

Mehmet%20KILIC's gravatar image

Mehmet KILIC
51191422
cevap kabul oranı: 20%

1

Ne tür webservice'i kullanıyorsunuz belirtmediğinizden basit bir JAXB örneği ilişkili entity sorgusu ile birlikte tutorial içinde mevcut : http://blog.bdoughan.com/2010/08/creating-restful-web-service-part-35.html

(26 May '14, 03:42) Turgay Can Turgay%20Can's gravatar image

Kullandığımız uygulama sunucusu tomcat ve ilişkisel nesnelerde sorun çıkartıyor .. Axis2 kullanmaya karar verdim bu sefer persistence.xml axis2'ye deployda sorun yaşadım.

Galiba sorunları glassfish ile aşıyolar çoğunlukla

(26 May '14, 04:03) Mehmet KILIC Mehmet%20KILIC's gravatar image

Merhaba Webservice lerde glassfishi kullanmani tavsiye ederim. Çünkü tomcat servlet ve jsp ozel, glassfish java EE full destek verim webservise kendi test ortamlarını ve XML dökümlerinin çıkartabilmektedir.

(26 May '14, 04:43) hayrullah hayrullah's gravatar image
1

Yazdığınız cevap değil tavsiye, bu tavsiyeleri cevap olarak degil de yorum olarak eklemeniz daha iyi olur...

(26 May '14, 06:03) AliRıza Adıyahşi ♦ AliR%C4%B1za%20Ad%C4%B1yah%C5%9Fi's gravatar image

0 Merhaba Webservice lerde glassfishi kullanmani tavsiye ederim. Çünkü tomcat servlet ve jsp ozel, glassfish java EE full destek verim webservise kendi test ortamlarını ve XML dökümlerinin çıkartabilmektedir.

(26 May '14, 06:27) hayrullah hayrullah's gravatar image

Sorunu çözdüm arkadaşlar; ilişkisel entittylerde master-detay ilişkilerinde ,ilişkilendirdiğiniz alanların Cascade parametrelerini Cascade.All ise Yani iki nesnemizdede cascade.all ise sonsuz döngüye giriyor webservice çünkü ilişkili nesnelerin tüm verilerini çekmeye çalışıyor. Mesela Student ve StudentDetay nesnelerimiz olsun OneToMany ilişkisinin olduğunu varsayalım student'e select çektiğimizde eğer OneToMany notasyonuna cascade.all parametresini setlersek StudentDetay nesnesinide getirecek, aynı şekilde StudentDetay nesnemizden çektiğimizde Student nesnesini getirecek .. Webservice deploy ettiğimizde iki tarafında nesnelerini sonsuz döngüye sokar gibi getiriyo student gidiyor studentdeyayı getiriyor sonra detaya gidip studenti getiriyo ve bu böyle devam ediyor en son perm size alıyordum :) şimdi ise detay nesnemdeki student referansının getter metodunun üstüne @XmlTransient notasyonunu eklersek detayın içinde webservice çekerken student xml oluşturmuyor

İyi Çalışmalar

permanent link

cevaplandı: 27 May '14, 02:08

Mehmet%20KILIC's gravatar image

Mehmet KILIC
51191422
cevap kabul oranı: 20%

Cevabınız
toggle preview

Bu soruyu takip et

E-Posta üzerinden:

Üyelik girişi yaptıktan sonra abonelik işlemlerini yapabilirsiniz

RSS üzerinden:

Cevaplar

Cevaplar ve Yorumlar

Yazı Formatlama

  • *italic* ya da _italic_
  • **bold** ya da __bold__
  • link:[text](http://url.com/ "başlık")
  • resim?![alt text](/path/img.jpg "başlık")
  • liste: 1. Foo 2. Bar
  • temel HTML etiketleri de kullanılabilir

Bu sorunun etiketleri:

×2

Soruldu: 26 May '14, 03:33

Görüntüleme: 431 kez

Son güncelleme: 27 May '14, 02:08

powered by BitNami OSQA