merhabalar haber portalından web servis yardımıyla çektiğim haber ve galerileriler için bir android uygulaması yazmak istiyorum. takıldığım konu web servis aracılığıyla verileri sürekli çekmeyemi çalışmalıyım yoksa verileri veritabanına kaydedip ordan mı görüntülemem gerekiyor. nasıl bir yol izlemeliyim sizce

soruldu: 30 May '14, 10:56

thebighead's gravatar image

thebighead
41336
cevap kabul oranı: 0%


Eğer uygulamanın internet olmadığı ortamda eski haberleri göstersini istiyorsan senin veritabanında saklamalısın. Eğer yok ben güncel haberleri sadece göstereceğim internet yoksa çalışmasın uygulamam dersen db işlemlerine hiç gerek yok.

Yani kısacası tamamiyle senin hayaline kalmış. Eğer benin nacizane fikrimi sorarsan ben şöyle yapardım. Arkada tarafta çalışan ve internet bağlantısı olduğunda haberleri servisten çekip kendi db' me kaydeden bir servis yazardım. İnternet bağlantısı olmasada haberleri okuma imkanı verirdim kullanıcıya. Hatta bu arka planda haberleri çeksin mi ayarınıda kullanıcının isteğine göre yaptırırdım. Belli periyodlarla da db deki eski haberleri silerdim yada kullanıcı arşivlemek istersen ona göre bir tabloda saklardım.

İyi çalışmalar.

permanent link

cevaplandı: 30 May '14, 11:57

M%C3%BCsl%C3%BCm%20%C3%96ZT%C3%9CRK's gravatar image

Müslüm ÖZTÜRK
10.8k103691
cevap kabul oranı: 27%

teşekkürler. peki haber ve galeri resimleri için nasıl bir yol izleniyor. resimleri indirdikten sonra herhangi bir küçültme yapmak veya cachelemek gibi işlemler yapılıbiliyor mu

(30 May '14, 12:04) thebighead thebighead's gravatar image

video ve fotoğrafların barındırılması çok maliyetlidir. Onların sadece linklerini saklamak daha mantıklı geliyor bana. Tabi böyle olunca internet bağlantısı olmadığında bunlara ulaşılamayacaktır. Eğer belirli periyodlarla geçmiş verileri sileceksen(örneğin: en son 1 hafta önce görüntülenmiş bir fotoğraf) cihaz belleğinde geçici süre ile barındırılabilir.

Bu konuda şimdilik söyleyebileceklerim bu kadar. İnşallah faydalı olur.

İyi çalışmalar

(30 May '14, 15:31) Müslüm ÖZTÜRK M%C3%BCsl%C3%BCm%20%C3%96ZT%C3%9CRK's gravatar image

Arkadaşlarında dediği gibi bu iş sana kalmış.Resimleri local path ten slide edip haberleri internetten çakabilirisin.Başka bir versiyon resimleri cihazda yer kaplamasını istemez isen usb ve ya sd kartdan resimleri slide eden haberleri de online ortamdan çekan bir uygulama yapabilirsin.Ayrica online ortamdan resimleri indiren veya o ortamdaki resimleri gösteren ,aynı zamanda da diğer işlemleri yapan bir uygulama yapabilirsin.Ki buna digital signage denir.

Not:Yukarıda saydığım her varyasyonu yaptım.

permanent link

cevaplandı: 02 Haz '14, 06:58

Numan's gravatar image

Numan
673101422
cevap kabul oranı: 6%

Merhabalar bende buna benzer bir uygulama yapmak istiyorum. Ancak androide yeni başladığım için kodlamada sıkıntı yaşıyorum. bir internet sayfasından veya telefondaki bir uygulamadan dakikada 1 screenshot alabilecek bir yapıya ihtiyacım var. Ne tür bir method kullanmalıyım?

permanent link

cevaplandı: 27 Haz '14, 05:27

maturity's gravatar image

maturity
1233
cevap kabul oranı: 0%

Cevabınız
toggle preview

Bu soruyu takip et

E-Posta üzerinden:

Üyelik girişi yaptıktan sonra abonelik işlemlerini yapabilirsiniz

RSS üzerinden:

Cevaplar

Cevaplar ve Yorumlar

Yazı Formatlama

  • *italic* ya da _italic_
  • **bold** ya da __bold__
  • link:[text](http://url.com/ "başlık")
  • resim?![alt text](/path/img.jpg "başlık")
  • liste: 1. Foo 2. Bar
  • temel HTML etiketleri de kullanılabilir

Bu sorunun etiketleri:

×824
×92
×11

Soruldu: 30 May '14, 10:56

Görüntüleme: 898 kez

Son güncelleme: 27 Haz '14, 05:27

powered by BitNami OSQA