Merhabalar, Bir e-ticaret sitesi kurmayı düşünüyorum php,jsp,jsf arasında bir seçim yapacağım.Şu ana kadar hep java kullandım php'de pek bir bilgim yok tavsiyeniz nedir ?

soruldu: 22 Tem '14, 04:47

s%C4%B1f%C4%B1rvebir's gravatar image

sıfırvebir
336182029
cevap kabul oranı: 0%

değiştirildi: 22 Tem '14, 05:25

"Şu ana kadar hep java kullandım php'de pek bir bilgim yok tavsiyeniz nedir ?" Yani bu cümledne sonra sorunun cevabı zaten kendi içinde oluyor. Sıfırdan php yada herhangi bir dil öğrenmekmi daha çok zaman kaybettirir, bildiğin bir ortamda iş yapmakmı?

(23 Tem '14, 05:42) Turgay Can Turgay%20Can's gravatar image

Sorunuza cevap olarak; herhangi bir dil ile yapabilirsiniz. PHP bu iş için uygundur ve daha pratik olabilir.

Fakat bu konuda bir şey söylemem gerekirse, E-ticaret yazılımları piyasada bolca mevcut. Eğer çok özel bir gereksiniminiz yoksa ben şahsen hazır bir paket yazılım almanızı öneririm. Sıradan bir programı yazıp kullanılabilir hale getirene kadar harcayacağınız zamana yazık, paket bir program işinizi görecekse tercih hazırdan yana olmalı.

Sebebi ise, bu tür genel ve çok yaygın olan yazılımlar için üzerinde profesyonelleşen şirket gani olmasından dolayı ve onlar herkese aynı modülleri sattıkları için siz kendiniz için yazacağınız muadilini asla onların maliyetine yapamazsınız. Birkaç bin lira masraftan kaçmanın aslı astarından pahalıya gelecektir.

permanent link

cevaplandı: 23 Tem '14, 05:26

Dkyc's gravatar image

Dkyc
1.6k1920
cevap kabul oranı: 29%

değiştirildi: 23 Tem '14, 05:35

sağolun, yazılım paketi için tavsiyeleriniz nedir ? bir de bu pakette istediğim değişikliği yapabilir miyim

(23 Tem '14, 07:01) sıfırvebir s%C4%B1f%C4%B1rvebir's gravatar image
1

Rica ederim, fakat maalesef tavsiye edebileceğim bir ürün bilmiyorum. Shopphp diye bir ürün kullandık fakat o da (tasarım/arayüz hariç) değişiklik konusunda pek esnek değildi. Ama mevcut özellikleri işinizi görebilirde

(23 Tem '14, 10:50) Dkyc Dkyc's gravatar image
1

@dkyc katiliyorum, acik kaynak yazilmis alternatifler varken sifirdan yazmazdim. osCommerce veya Magento gibi acik kaynak shop sistemlerini alip kendinize gore template ayarlamasi yaparak kullanabilirsiniz. Kucuk bir shop istiyorsaniz Joomla veya Wordpress CMS'lerin de shop plugin'leri mevcut.

(02 Ağu '14, 19:15) CemIkta ♦ CemIkta's gravatar image
Cevabınız
toggle preview

powered by BitNami OSQA