Merhaba. Kendi özgün tasarımımı uygulamamda nasıl kullanabilirim? XML ile CSS kullanılabilip istediğimi elde edebilir miyim, bu mümkün müdür? Standart android componentlerden uzak bir tasarım(modern diyelim) nasıl yapabilirim? UI tarafında sağlam uygulamaları sizlerde kullanıyorsunuzdur, umarım sorumu netlikle anlatabilmişimdir.

soruldu: 28 Tem '14, 07:07

Rybat's gravatar image

Rybat
26224
cevap kabul oranı: 100%


Selam dostum. Assests klasorunun altında olusturdugun veya oluşturacağı html,js,css doyaları ile bunu yapabilirsin.Tek bir activityden bu dosyaları çağırdığpında işlem tamamlanacaktır.Aşağıda bir ornek anlatım paylaşıyorum umarım işine yarar. http://www.youtube.com/watch?v=uVqp1zcMfbE

permanent link

cevaplandı: 28 Tem '14, 13:59

Numan's gravatar image

Numan
673101422
cevap kabul oranı: 6%

Numan: Aleyküm selam. Anladım çok teşekkür ederim çok faydalı oldu. Bunun üzerinde çalışıp geri dönüş yapacağım. Farklı yöntem veya yorumları olanları da beklerim. Teşekkür ederim.

(28 Tem '14, 16:52) Rybat Rybat's gravatar image

Bu tarz hybrid uygulamalar ne kadar normal android uygulamalara göre aykırı gözüksede kullanım ve fonksiyonellik bakımından native uygulamaları yakalayamamıştır.Bir çok büyük firmada maliyet açısından hybrid uygulamaları yani bu tarz html5+js uygulamarı kullansalarda sonunda native uygulamalara dönmüşlerdir.Dostum senin gözünü anladığım kadarıyla androidde başlı başına sorun olan tasarım korkutuyor ama emin ol xml tasarımda yapabilceklerinde neredeyse aynı yalnız biraz uğraşman gerekecektir,sana tavsiyem xml ve javadan uzaklaşmaman.Modern tasarım diyorsan da material design seni tatmin edecektir :)

permanent link

cevaplandı: 04 Ağu '14, 04:26

ihsanbal's gravatar image

ihsanbal
226114
cevap kabul oranı: 10%

Cevabınız
toggle preview

Bu soruyu takip et

E-Posta üzerinden:

Üyelik girişi yaptıktan sonra abonelik işlemlerini yapabilirsiniz

RSS üzerinden:

Cevaplar

Cevaplar ve Yorumlar

Yazı Formatlama

  • *italic* ya da _italic_
  • **bold** ya da __bold__
  • link:[text](http://url.com/ "başlık")
  • resim?![alt text](/path/img.jpg "başlık")
  • liste: 1. Foo 2. Bar
  • temel HTML etiketleri de kullanılabilir

Bu sorunun etiketleri:

×824
×35
×6
×5

Soruldu: 28 Tem '14, 07:07

Görüntüleme: 672 kez

Son güncelleme: 04 Ağu '14, 04:26

powered by BitNami OSQA