Merhabalar bilgisayar mühendisliği için İngilizcenin önemi tam olarak nedir sizce ? ayrıca Türkçe bir bölümde okuyorsak teknik İngilizcemizin gelişmesi için neler yapabiliriz ?

soruldu: 31 Tem '14, 11:55

stoler's gravatar image

stoler
36111113
cevap kabul oranı: 0%


cok onemlidir.... Hatta turkce bir bolum ile turkceye alisiyorsunuz.. Bu guzel olmasina ragmen, bir bilgiye ulasmada ciddi sorun olabiliyor.. Mesela iOS platformu icin dil gereksinimde Objective C ile ilgili bilgiler ve paylasimlar son 2 yildir var biseyler(7 yillik dil). Simdi Swift diye bir dil yayinladi Apple. O dil hakkinda da onumuzdeki bir kac yil Turkce kaynak bulamiyacagiz.. Tabi bu da, o dil uzaklasmak demek oluyor... Bu kadar olmasada benzer olaylar diger dillerde de mevcut...

Ingilizcen olmiyacaksa, mezun olunca cok kastirir...

permanent link

cevaplandı: 31 Tem '14, 22:26

Antiokhos's gravatar image

Antiokhos
8365815
cevap kabul oranı: 17%

Peki sadece basit inglizce kursları ile bu aradaki fark kapatılabilir mi ama sonucta bölüm Türkçe olduğu için doğal olarak ona alışma olacak birkaç aylık kursun ne gibi faydası olur ya da başka deyişle neyin bana bu konuda faydası olur ?

(01 Ağu '14, 02:54) stoler stoler's gravatar image

İngilizce kurslarında günlük işine yarayacak ingilizceyi öğrenirsin. Senin teknik ingilizce öğrenmen gerekecektir.

(01 Ağu '14, 03:05) Müslüm ÖZTÜRK M%C3%BCsl%C3%BCm%20%C3%96ZT%C3%9CRK's gravatar image

Aynen oyle.. O kurslarla sadece turist tavlarsın.. Ama structures - stringi, yapılar-sözcük katarı olarak görceksin... Googleda ararken hep turkçe düşünceksin filan.. Bunlarda zaman kaybı olcak sana...

(01 Ağu '14, 03:24) Antiokhos Antiokhos's gravatar image

peki o zaman ben ne yapmalıyım ? Yani terimsel inglizce için . Bu saatten sonra bölümü inglizce yapamam okul değiştirmekte en azından bir senemi alır,elimdekiler ile yetinip ingilizce konusunu halledebiliceğim bir yol olmalı ?

(01 Ağu '14, 03:39) stoler stoler's gravatar image

Temel seviye yazılım kitapları senin teknik terimleri öğrenmeni sağlar zaten. Bu konuda endişe etmene gerek yok.

(01 Ağu '14, 06:40) omerozkan omerozkan's gravatar image
1

ingilizce seviyen yeterli seviyedeyse yani makalelerden az çok bi şeyler anlayıp çözüm bulabiliyorsan kurslara gitmene gerek yok çünkü onlar temel ingilizce eğitimi veriyorlar. Bence orta seviyede bir ingilizceye sahipsen makaleleri takip ederek ve çeviri yaparak sana gerekli olan teknik ingilizceni geliştirebilirsin.

(04 Ağu '14, 07:28) mustafaalkan64 mustafaalkan64's gravatar image
6 yorumdan 5 tanesi gösteriliyor hepsini göster
Cevabınız
toggle preview

powered by BitNami OSQA