Merhaba arkadaşlar Ön muhasebe uygulamamda bir yerde takıldım.Sorun şu şimdi benim Cari hareketler kısımında kullanıcıya para girişi çıkışı yapıyorum Cari kartlarda ise kullanıcı oluşturuyorum.

Hepsi kendi içinde düzgün çalışıyor ama benim cari kontrol kısımında yaptıgım para giriş-çıkışları cari kartlarına eklemem lazım.Acaba bu işlem için veritabanımda aynı tablo mu oluşturmam lazım yoksa farklı tablolarda işleme sokabilirmiyim?

Aynı tabloda yapınca ortalık şenleniyor yani Cari kartta eklemiş oldugum 001 no lu kişi tabloya ekleniyor burası tamam ama bu ekleme işlemim Cari hareketlerdede gözüküyor :/

Farklı tablolarda olunca ise mantığı kuramadım benim cari hareketlere yazdığım 001 nolu kişiyi cari kartlarda aratıp o kişinin verisine nasıl etki edeceğim?

Örnek: Cari kart:001 , Cari hareketlerde 001 nolu kişiye 500 TL giriş oldu şekilnde bir mantık var uygulamada

soruldu: 15 Ağu '14, 07:35

HakanKav%C3%A7in's gravatar image

HakanKavçin
286182024
cevap kabul oranı: 37%

1

Tablo yapısı nasıl? Tablo yapısını gösteremem diyosanız mantık nasıl? Cari nasıl hesaplanıyor? Cari ne? Muhasebeyle daha önceden hiç ilgilenmedim o yüzden konuyu bilmiyorum. Pek fazla bilen de olduğunu sanmıyorum. Yani konuyla ilgili bilgi lazım. En azından cari nedir, nasıl hesaplanır, cari hareket ne, cari kart ne falan filan.

(15 Ağu '14, 20:31) kodmanyagha kodmanyagha's gravatar image

belirtmiştim ama herhalde gözünüzden kaçmış Cari hareketler kısımında kullanıcıya para girişi çıkışı yapıyorum Cari kartlarda ise kullanıcı oluşturuyorum. :)

(16 Ağu '14, 01:09) HakanKavçin HakanKav%C3%A7in's gravatar image

İşinize karışmak gibi olmasın ama neden bu kadar basit bir programı hazır satın almak varken ömrünüzü harcıyorsunuz? (Öğrenci iseniz başka tabii)

(16 Ağu '14, 06:17) Dkyc Dkyc's gravatar image

Merhaba,

Bu tür ön muhasebelere örnek olarak LKS,ETA,Mikro gibi programları incelemeni tavsiye ederim. Öncelikle ön muhasebe ve muhasebe mantığında paralar kasaya girer ve kasadan çıkış yapılır. Dolayısıyla Kasa diye bir tablon olsun ve para hareketlerini oradan tutarsın kasayada carihesap tablosunun id sini kaydedip her türlü bilgiyi cari hesap bilgilerinde tutabilirsin.

Daha önceden böyle bir program tasarlamıştım ve anlattığım gibi yaptım. ve şu anda da gayet iyi çalışıyor ve sorun çıkarmıyor.

Umarım yardımcı olur..

permanent link

cevaplandı: 16 Ağu '14, 05:44

kurtomerfaruk's gravatar image

kurtomerfaruk
1.3k252941
cevap kabul oranı: 29%

Cevabınız
toggle preview

Bu soruyu takip et

E-Posta üzerinden:

Üyelik girişi yaptıktan sonra abonelik işlemlerini yapabilirsiniz

RSS üzerinden:

Cevaplar

Cevaplar ve Yorumlar

Yazı Formatlama

  • *italic* ya da _italic_
  • **bold** ya da __bold__
  • link:[text](http://url.com/ "başlık")
  • resim?![alt text](/path/img.jpg "başlık")
  • liste: 1. Foo 2. Bar
  • temel HTML etiketleri de kullanılabilir

Bu sorunun etiketleri:

×1,103
×72

Soruldu: 15 Ağu '14, 07:35

Görüntüleme: 567 kez

Son güncelleme: 16 Ağu '14, 06:17

powered by BitNami OSQA