Sayin BTSoru kullanicilari,

gönüllülük esasina dayali yardimlasma, bilgi alisverisinde bulunma, yazilima hevesli genclere yol gösterme, bilisim teknolojilerinde Türkçe kaynak olusmasina katki saglama gibi bircok amaca hizmet eden BTSoru kullanim dili Türkçe'dir! Özellikle bilisim teknolojilerinde daha anlasilir ve sade bir dil kullanmaya özen göstererek bircok Ingilizce terimi de Türkçe'ye cevirerek cevaplar vermeye calisiyoruz. Bircok moderator ve kullanici arkadaslarimiz fedakarca zaman ayirarak soru basliklarini, soru iceriklerini, etiketleri, kod bloklarini düzelterek ayni sorularin baska kullanicilara da yol göstermesine yardimci olmakta, BTSoru'nun iceriginin daha kaliteli olmasina ve arama motorlarinda, sosyal medyada daha düzenli görüntülenmesine özen göstermektedir.

Son zamanlarda Azerice soru ve cevaplar BTSoru bünyesinde bircok karmasaya sebep olmakta, soru ve cevaplarin anlasilmasinda zorluklar yasanmakta ve arama motorlarinda, sosyal medyada BTSoru icerikleri düzenli görüntülenememektedir. Benzer problemler yeterince acik anlasilir ve düzenli yazilmamis sorular icin de gecerlidir. Azeri kullanicilarimiza bircok uyarilar yapilmis ve maalesef gerekli duyarlilik görülememistir. Bu sebeplerden dolayi BTSoru'da artik Türkçe disinda girilen soru ve cevaplar görüldügünde silinecektir!

Eger Türkce disinda soru cevap platformu kurmak isteyen kullanicilarimiz varsa BTSoru'nun da kullandigi acik kaynak yazilimlari kendi dilinde kurup kullanabilir.

Anlayisiniz icin tesekkürler. Yorum ve görüslerinizi bildirirseniz sevinirim.

soruldu: 21 Kas '14, 15:46

CemIkta's gravatar image

CemIkta ♦
20.0k29127190
cevap kabul oranı: 36%

1

Bazıları anlaşılır yazıyor. Bazıları kendi çalıp kendi oynuyor, sorularını da düzeltemiyoruz :)

(22 Kas '14, 07:27) rahmanyazgan ♦ rahmanyazgan's gravatar image

azeri turkcesi de turkcedir deyip gereksiz dilbilgisi konularina girmeyecegim ama bence birkac kelimenin anlasilmasinda sorun oluyor diye bu engellenmemeli.

bana ifadeler o kadar da anlasilmaz gelmiyor, farkli kullanilan birkac kelime de cumlenin gelisinden cikarilabiliyor, amac yardimlasmaysa bu kucuk seylere takilmamak lazim diye dusunuyorum.

ayrica bu paylasim ve yardimlasmanin daha genis alana yayilmasi da demek, bu acidan da son zamanlarda azeri kullanicilarin katilimlarinin artmasi bence guzel birsey.

permanent link

cevaplandı: 22 Kas '14, 01:42

tafali's gravatar image

tafali
4593412
cevap kabul oranı: 12%

@tafali @ferid'in yazdiklarini anliyor musun? Yazim yanlislarini onayliyor musun? Kazakca'da da Türkce'nin bir lehcesi ama Kazakca destek vermiyoruz!

(22 Kas '14, 09:34) CemIkta ♦ CemIkta's gravatar image

Cemlikda kazackca yazanda konuwursun ben Azerbaycanca yazdim.

(22 Kas '14, 09:36) Ferid Ferid's gravatar image

@ferid Azericeyi bile yazim yanlisi olmadan dogru yazmiyorsun! Problem bu olabilir mi sence?

(22 Kas '14, 09:38) CemIkta ♦ CemIkta's gravatar image

Ne ise. Cemlikta Inwallah goruwuruz .

(22 Kas '14, 09:39) Ferid Ferid's gravatar image
-1

Bak yenede yazdiqim commentleri siliyorsun.

permanent link

cevaplandı: 22 Kas '14, 09:38

Ferid's gravatar image

Ferid
551272835
cevap kabul oranı: 10%

-2

Cemliikta kim olduqunu bilmiyorum amma bu daniwmaqin duz olmadi. Sen Azerbaycanlilari yeni icinde men olmaqla hamini bu forma girmemelerini isteyirsen. Amma burda sennen bawqa cox insan menim sorularima cevab verirler. Azerbaycan ve Turkiye kardewdirler. Amma senin bu cur konuwmaqin duz olmadi. Menim verdiyim sorulara arkadawlar wziyyet cekib cevab verirler. Amma sen onlari silirsen. Bununlada oz Btsorunun reytingini awaqi saldin.

permanent link

cevaplandı: 22 Kas '14, 09:19

Ferid's gravatar image

Ferid
551272835
cevap kabul oranı: 10%

@ferid Acaba senin sacma sapan sorularini herzaman duzeltmek zorunda mi BTSoru kullanicilari? Sordugun sorularin hemen hemen hepsi arastirilmadan dusunulmeden sorulmus sorular ve soru basliklari, icerikleri sacma sapan, sorularin anlasilmiyor, yazim yanlislariyla dolu, herseyden once de uyarilara dikkat etmeden her seferinde ayni hatalari yeniden yapiyorsun!

(22 Kas '14, 09:27) CemIkta ♦ CemIkta's gravatar image

@ferid Türkiye, Azerbaycan, Türkmenistan, Kazakistan, Kirgizistan, Özbekistan ve butun Türkce ve Türkce'nin degisik lehcelerini konusan Türk halklari kardestir. Bu BTSoru'nun Kazakca veya Azerice destek vermek zorunda oldugu anlamina gelmez! Olayi siyasilestirme! Dogru sorular gir, dogru icerik olustur ve BTSoru kurallarina uy hickimse sana birsey demez!

(22 Kas '14, 09:29) CemIkta ♦ CemIkta's gravatar image
1

Ferid, senin saçma sapan yazım yanlışlarından önce şu takındığın üslup bile yanlış. kimsenin burda Azerilere laf ettiği ya da bloke ettiği yok. Cem İkta hocamın ne demek istediğini anladığını bile sanmıyorum. Bir de demişsin ki "Cemliikta kim olduqunu bilmiyorum", Cem İkta'nın kim olduğunu ben söyleyim sana; aklına takılan her soruya cevap verebilecek kadar deneyimi ve bilgisi olan benimde kendisini devamlı takip ettiğim, örnek aldığım, her soruya verdiği her cevabı en az 2 kere okuduğum, iyi niyetli ve öğrenmek isteyenlere yardım eden ender şahsiyetlerden biridir. Seni kınıyorum!

(22 Kas '14, 11:50) emrecan-oztas emrecan-oztas's gravatar image
Cevabınız
toggle preview

Bu soruyu takip et

E-Posta üzerinden:

Üyelik girişi yaptıktan sonra abonelik işlemlerini yapabilirsiniz

RSS üzerinden:

Cevaplar

Cevaplar ve Yorumlar

Yazı Formatlama

  • *italic* ya da _italic_
  • **bold** ya da __bold__
  • link:[text](http://url.com/ "başlık")
  • resim?![alt text](/path/img.jpg "başlık")
  • liste: 1. Foo 2. Bar
  • temel HTML etiketleri de kullanılabilir

Bu sorunun etiketleri:

×3

Soruldu: 21 Kas '14, 15:46

Görüntüleme: 1,257 kez

Son güncelleme: 22 Kas '14, 11:50

powered by BitNami OSQA