Merhaba Arkadaşlar; Bir Hosting Firmasında Oluşturduğum MSSQL 2012 Veritabanımı Local'e Taşımak İstedim. Backup alıp Localdeki MSSQL 2012'e Yükledim. Fakat Daha Önce Karşılaşmadığım Bir sorun İle Karşılaştım. Sorun 1 - Veritabanındaki Tablolar, Views ve Stored Procedureslerin ön eki pwebinH5_webing.Appointments Şeklinde Oluşmuş. Projemde Direkt Olarak "Select * From Appointments" Ulaşırken, Locale Aldıktan Sonra Bu Şekilde Bağlanamamaya Başladım. Benden Schemas Ekini İstiyor, Yani "Select * From pwebinH5_webing.Appointments" Yaptığımda Sorun Ortadan Kalkıyor. Lakin Proje İçinde Yüzlerce İşlem Sorgusu Olduğundan Ciddi Bir Zaman Kaybı Yaratacak!

Sorun 2 - Yedek Yerine Direk Tabloları, Views ve Stored Proceduresleri Scritp Olarak Oluşturdum Fakat Bu Sefer DateTime Olarak Oluşturduğum Kolonlarda Bir Değişiklik Oldu Sorgularımda Tarih Formatı Kullanmak Durumunda Kaldım. Budu Tüm Projeye Uygulamak Yine Çokça Zamanımı Alacak.

Yedek Dosyasını Local Server'a Aldıktan Sonra "ALTER SCHEMA dbo TRANSFER pwebinH5_webing.TBLKULLANICI" Şeklinde Bir Yöntem Denedim Bu Seferde "View or function 'View or Function Name' has more column names specified than columns defined." Bir Hata İle Karşılaştım.

Uzakta Hiç Bir Problem Yaşamazken, Local'e Hiç Bir Değişiklik Yapmadan Aldığımda Yukarıdaki Problemlerle Karşılaştım. Konu Hakkında Yardımcı Olabilecek Arkadaşlar Varsa Sevinirim. Teşekkürler.

soruldu: 25 Ara '14, 08:41

webing's gravatar image

webing
56778
cevap kabul oranı: 33%


Sorunun Çözümünü Buldum Arkadaşlar; Benzer Sorunla Karşılaşanlar İçin Çözüm;

ALTER SCHEMA dbo TRANSFER pwebinH5_webing.Appointments
permanent link

cevaplandı: 26 Ara '14, 03:44

webing's gravatar image

webing
56778
cevap kabul oranı: 33%

Cevabınız
toggle preview

Bu soruyu takip et

E-Posta üzerinden:

Üyelik girişi yaptıktan sonra abonelik işlemlerini yapabilirsiniz

RSS üzerinden:

Cevaplar

Cevaplar ve Yorumlar

Yazı Formatlama

  • *italic* ya da _italic_
  • **bold** ya da __bold__
  • link:[text](http://url.com/ "başlık")
  • resim?![alt text](/path/img.jpg "başlık")
  • liste: 1. Foo 2. Bar
  • temel HTML etiketleri de kullanılabilir

Bu sorunun etiketleri:

×54
×3
×1

Soruldu: 25 Ara '14, 08:41

Görüntüleme: 6,771 kez

Son güncelleme: 26 Ara '14, 03:44

powered by BitNami OSQA