Merhaba asp .net kullanarak bir web servis yazmam gerekiyor. Bu web servis json formatında veri göndermeli. Buradan da verileri android cihaza cekecegim. Bunun için web api gibi çözümler duydum .Fakat ne kadar uygundur bilmiyorum. ASP .net konusunda bilgim neredeyse sıfıra yakın.İhtiyacım olan sistem su sekilde .

Öncelikle veritabananına bağlanıp kullanıcı adı ve şifre sorgulaması yapacagım.Eger kullanıcı adı ve şifre dogruysa bir token degeri döndürmeliyim(Bu token'ı .net tarafında üretip ilgili tabloya insert ediyoruz sanırım.Bunun da nasıl oldugunu acıklarsanız sevinirim).Bu token'ı android cihazda tutup sonraki veri çekme işlemlerini bu token'ı kullanarak yapacağım.

Benim gibi .net konusunda bilgisi olmayan birisi nereden baslamalı. Daha önce şu sitedeki(http://www.tutecentral.com/restful-api-for-android-part-1/) tutorialdan giderek token islemi olmadan verileri android cihaza cekmiştim. Yine bu yapı üzerinden mi gitmeliyim. Yoksa sıfırdan bir asp projesi mi oluşturmam gerekiyor.

Ayrıca şu sitede de(http://bitoftech.net/2014/06/01/token-based-authentication-asp-net-web-api-2-owin-asp-net-identity) bir tutorial gördüm fakat çok ağır geldi.

Bitirme projem bu , yardımcı olursanız gercekten cok sevinecegim .Şimdiden tesekkürler.

soruldu: 03 Nis '15, 16:53

yusufonderd's gravatar image

yusufonderd
61337
cevap kabul oranı: 0%

değiştirildi: 03 Nis '15, 17:10

öncelikle web servisi yazmanız gerekiyor yazdığınız servisi çağırırken veri daha sonra json çevirebilirsiniz web servis projesi oluşturma ile ilgili bir çok örnek var yararlanabilirsiniiz token olayınıda kullanıcı adı ve şifreyi check ettikten sonra doğruysa geri bir değer döndürüp ondan sonra başka bir tabloya insert edebilirsin kolay gelsin

(06 Nis '15, 03:07) aspci aspci's gravatar image
Bu soruya ilk cevap veren sen ol!
toggle preview

Bu soruyu takip et

E-Posta üzerinden:

Üyelik girişi yaptıktan sonra abonelik işlemlerini yapabilirsiniz

RSS üzerinden:

Cevaplar

Cevaplar ve Yorumlar

Yazı Formatlama

  • *italic* ya da _italic_
  • **bold** ya da __bold__
  • link:[text](http://url.com/ "başlık")
  • resim?![alt text](/path/img.jpg "başlık")
  • liste: 1. Foo 2. Bar
  • temel HTML etiketleri de kullanılabilir

Bu sorunun etiketleri:

×824
×158
×71
×40
×18

Soruldu: 03 Nis '15, 16:53

Görüntüleme: 851 kez

Son güncelleme: 06 Nis '15, 03:07

powered by BitNami OSQA