Merhaba;

Eclipse ile bir Jsf Projesi geliştiriyorum. Web sitemi responsive yapmak istiyorum ancak bunun için html5 ve css3 e ihtiyacım var. İndex.xhtml oluşturuken JSF Blank Page oluşturmak gerekiyor. Ancak bu sayfa yapısı html5 desteklemiyor. - Ayrı olarak bir html sayfası oluşturulursa html5 olsun diyebiliyorsunuz.Jsf blank page yerine html5 sayfalar oluştursam acaba bir sıkıntı olurmu? - Eclipse'te hazırladıgım projeme css3 dosya sistemi nasıl eklerim?

Teşekkürler.

soruldu: 08 Nis '15, 12:35

coder86's gravatar image

coder86
220233035
cevap kabul oranı: 0%


Selam,

Öncelikle Eclipse, Netbeans, IntelliJ ... vb IDE lerin paket yapıları yerine Apache Maven paket yapısı ile istediğin bir IDE de geliştirme yapman daha iyi olur.

JSF 2.2 HTML5'e destek veriyor. css3 tarafına gelince bu tamamen Browser ile alakalı bir konu diye biliyorum.

Aşağıdaki linkten inceleyebilirsin.JSF 2.0 ve Bootstrap kullanman yeterli olacaktır. Bu sadece bir örnek. Farklı şablonları da projende kullanabilirsin. link text

permanent link

cevaplandı: 08 Nis '15, 14:18

BeytullahC's gravatar image

BeytullahC
35015
cevap kabul oranı: 16%

Merhabalar öncelikle JSF 2.2 bilindiği üzere HTML 5 ' e destek vermektedir.Bunun için ayrıca taglarinde birkaç değişiklik yapman gerekiyor.Örneğin daha önceden <h:form id="formTag" /> kullanıyorduysan şimdi bunu <form jsf:id="formTag" /> şeklinde değişiklikler yapman gerekiyor.Bunlar Oracle sitesinde açıklamalı olarak yazmaktadır.http://www.oracle.com/webfolder/technetwork/tutorials/obe/java/HTML5-JSF/html5jsf.html Bunun dışında responsive bir template bularak yada eğer ücreti yüksek gelmez ise HTML5 ve CSS3 destekli JSF 2.2 uyumlu Primefaces kendi templateleri bulunmaktadır.Onlarıda www.primefaces.org sitesinde görebilirsin.Fakat şu konuda uyarmak isterim denediğim için söylüyorum.Responsive dışarıdan kullandığın bir template ile primefaces componentları çakışma sorunu yaşamaktaydı.Bunun için aldığın template (Primefaces ten almadığın) üzerinde epeyce uğraşıyorsun.Eğer daha detaylı bilgi almak istersen de sorabilirsin.

permanent link

cevaplandı: 10 May '15, 03:36

caglarturkurka's gravatar image

caglarturkurka
6653712
cevap kabul oranı: 6%

Cevabınız
toggle preview

Bu soruyu takip et

E-Posta üzerinden:

Üyelik girişi yaptıktan sonra abonelik işlemlerini yapabilirsiniz

RSS üzerinden:

Cevaplar

Cevaplar ve Yorumlar

Yazı Formatlama

  • *italic* ya da _italic_
  • **bold** ya da __bold__
  • link:[text](http://url.com/ "başlık")
  • resim?![alt text](/path/img.jpg "başlık")
  • liste: 1. Foo 2. Bar
  • temel HTML etiketleri de kullanılabilir

Bu sorunun etiketleri:

×23
×6

Soruldu: 08 Nis '15, 12:35

Görüntüleme: 675 kez

Son güncelleme: 10 May '15, 03:36

powered by BitNami OSQA