Merhaba bir süredir aklımda bir soru var.Web programlama öğrenmek istiyorum.Java yı biraz biliyorum.Daha çok android üstünde uğraşıyorum.Şimdi java ile web programlama mı öğreneyim yoksa php javascript gibi diller mi öğreneyim.Hangisi daha iyi olur.Java ile yap diyorsanıZ java da farklı teknolojiler mevcut servlet jsp jsf gibi önce hangisinden başlıyayım.Ya da hepsini öğrenmek zorundamıyım.Yani jsf yi bilsem yeterlimidir.

soruldu: 01 Tem '15, 11:54

however's gravatar image

however
105151923
cevap kabul oranı: 0%

2

Benzer bir soruda detayli cevap verilmisti, yardimci olabilir.

C# ya da Java'yı programlama dili olarak seçmek için göz önünde bulundurulması gereken kriterler nelerdir? : http://www.btsoru.com/questions/1302/c-ya-da-javay-programlama-dili-olarak-secmek-icin-goz-onunde-bulundurulmas-gereken-kriterler-nelerdir

(02 Tem '15, 08:26) CemIkta ♦ CemIkta's gravatar image
1

Web programlamaya öncelikle PHP gibi bir dille başlaman, web mimarisini öğrenmen için çok faydalı olacaktır, benim kanaatimce. Daha sonra Java veya ASP.Net'e geçmen kolaylaşacaktır. JavaScript konusuna gelince, JavaScript şuan web'in belkemiği gibi bir şey. Yoluna web ile devam etmeyecek bile olsan öğrenmeni tavsiye ederim.

(03 Tem '15, 11:03) emrecan-oztas emrecan-oztas's gravatar image

Merhabalar aslında hangi dilde Web Uygulaması geliştirmek tamamıyla senin geliştireceğin uygulamanın ihtiyaçları ve senin hangisine daha yakın olduğun ile ilgilidir.Senin bildiğinden başlaman ise maaliyet kazandıracaktır.Ancak Java yı seçersen benim tavsiyem JSF,Spring,Primefaces (hazır arayüz componentlar),Hibernate (ORM),Maven,Git (Kod paylaşımı için) teknolojilerini kullanmak olacaktır.Tabi hepsini öğrenmek senin için zaman alacaktır.Ancak profesyonel uygulama yapmak için bunları bilmen gereklidir.

permanent link

cevaplandı: 27 Tem '15, 06:02

caglarturkurka's gravatar image

caglarturkurka
6653712
cevap kabul oranı: 6%

Cevabınız
toggle preview

Bu soruyu takip et

E-Posta üzerinden:

Üyelik girişi yaptıktan sonra abonelik işlemlerini yapabilirsiniz

RSS üzerinden:

Cevaplar

Cevaplar ve Yorumlar

Yazı Formatlama

  • *italic* ya da _italic_
  • **bold** ya da __bold__
  • link:[text](http://url.com/ "başlık")
  • resim?![alt text](/path/img.jpg "başlık")
  • liste: 1. Foo 2. Bar
  • temel HTML etiketleri de kullanılabilir

Bu sorunun etiketleri:

×172
×137
×92
×48
×10

Soruldu: 01 Tem '15, 11:54

Görüntüleme: 675 kez

Son güncelleme: 27 Tem '15, 06:02

powered by BitNami OSQA