Merhaba ben sanal makinede mac osx kullanıyorum.X-code ile bazı ufak projeler yapıyorum.Ama ileriye dönük birkaç proje var aklımda onlara yöneleceğim.Şuan sistemde 4gb ram var 2gb ı macx e verince ram kullanımı %90 lara varıyor.Ve sanal makine kasıyor.Ssd nin de sistem performansında epey etkili olduğunu duymuştum. Sizce 4gb ram ilavesi mi yapayım.Ssd mi alayım yoksa dün linüx üzerine de vmware workstation un kurulduğunu gördüm.Malum linüx windows a nazaran daha az bir ram kullanıyor.Yoksa öyle mi yapayım.Teşekkürler.

soruldu: 17 Tem '15, 09:04

fatih3455's gravatar image

fatih3455
3171013
cevap kabul oranı: 0%


SSD adeta bilgisayarın üzrindeki ölü toprağını atıyor. İş yerinde kullandığım notebookta 2 seneyi aşkın süredir SSD kullanıyorum. Notebook un özellikleri de gayet iyi. SSD den önce bilgisayar ne kadar hızlı olursa olsun hard disk yavaş olduğu için bir yavaşlık vardı. Fakat SSD den sonra hem bilgisayarın hem de benim dünyam değişti :)

Evde kullandığım mac mini ye de SSD taktım. Ondaki performansta şu an mükemmel. SSD ler artık eskisi kadar pahalı değil. Bütçeniz uygunsa kesinlikle SSD almanızı öneririm. Fakat burada dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Eğer bilgisayarınızın donanımı SSD den yavaş kalacaksa SSD size aradığınız performansı veremeyebilir.

permanent link

cevaplandı: 24 Tem '15, 03:29

huseying's gravatar image

huseying
301128
cevap kabul oranı: 30%

1

Ben de yaklaşık 2 yıldır işyerindeki PC'de SSD kullanıyorum. Bilgisayarın diğer özellikleri zaten iyiydi (4 GB RAM, i3 işlemci) ama HDD performans açısından darboğaz oluşturuyordu.

SSD takınca performans -abartmıyorum- 8-10 kat yükseldi.

(24 Tem '15, 04:03) mhkoca60 mhkoca60's gravatar image

Ben ssd ve hdd olarak 2 türlü de denedim sanal makinede performans değişmedi. Ama ana sistemdeki performans çok açık bir şekilde değişti, aradaki farkı görünce şaşırırsın :) Kesinlikle ssd takmalısın.

permanent link

cevaplandı: 17 Tem '15, 12:09

ArnesTwin's gravatar image

ArnesTwin
1.1k1511
cevap kabul oranı: 14%

Ram'in yetmediği yerlerde sanal bellek olarak diske yüklenmektedir. sistem boşta iken tabii ki bir fark alamayabilirsiniz fakat yük altında iken ssd sanal belleğe daha net cevap vereceğinden dolayı farkı rahatlıkla anlarsınız. ssd sonuna kadar tavsiyemizdir.

https://www.facebook.com/uzaktandestek/

permanent link

cevaplandı: 29 Kas '15, 16:12

uzaktandestek's gravatar image

uzaktandestek
0
cevap kabul oranı: 0%

Cevabınız
toggle preview

Bu soruyu takip et

E-Posta üzerinden:

Üyelik girişi yaptıktan sonra abonelik işlemlerini yapabilirsiniz

RSS üzerinden:

Cevaplar

Cevaplar ve Yorumlar

Yazı Formatlama

  • *italic* ya da _italic_
  • **bold** ya da __bold__
  • link:[text](http://url.com/ "başlık")
  • resim?![alt text](/path/img.jpg "başlık")
  • liste: 1. Foo 2. Bar
  • temel HTML etiketleri de kullanılabilir

Bu sorunun etiketleri:

×7
×1

Soruldu: 17 Tem '15, 09:04

Görüntüleme: 751 kez

Son güncelleme: 29 Kas '15, 16:12

powered by BitNami OSQA