Android uygulamasında bir an da ekrana birden fazla resim koyabilir miyim ?

soruldu: 11 Ağu '15, 07:44

secrett's gravatar image

secrett
0283742
cevap kabul oranı: 0%


Sorunuz bir image view'e birden fazla resim koyulabilir mi? olarak algılanırsa bunun bildiğim kadarı ile bir yöntemi yok ancak yazacağınız küçük bir fonksiyon ile resimleri merge edip tek resim şeklinde image view'e gösterebilirsin. Yada slider tarzı bir şekilde yaparsınız buda ya belirli bir sürede image view'e set ettiğiniz resmi değiştirirsiniz yada bir butona tıklandığında sıradaki resmi image view'e set edersin.

Diğer şekilde bir uygulama kaç tane image view koyabilirim olarak algılarsak bunda belirli bir sınır olmadığını biliyorum. Yani istediğiniz kadar koyabilirsiniz ama burda dikkat etmeniz gereken nokta bellek yönetimi... Eğer çok fazla resim koyarsanız belleği dolduracaksınız ve uygulamanız kapatılacaktır.

permanent link

cevaplandı: 12 Ağu '15, 16:24

frknkntr's gravatar image

frknkntr
62681122
cevap kabul oranı: 26%

Şöyle bir şey düşünüyorum.ekranda 1 resim,2 resim yanyana veya altalta sonra 3 ve 4.Max 4 resim olacak şikilde sıralamak istiyorum.

(17 Ağu '15, 06:46) secrett secrett's gravatar image

Hocam o zaman GridView içerisinde göstermek en mantıklısı olur... Ben size bir örnek link atayım bakarak yapmaya çalışın, takıldığınız yerde tekrar yazarsınız... Link: https://www.caveofprogramming.com/guest-posts/custom-gridview-with-imageview-and-textview-in-android.html

Eğer bir ImageView içerisinde 4 veya daha az resim bastırmak istiyorsanız, bunu da resimleri önce bir resim haline getirip sonra set edebilirsiniz. Link: http://stackoverflow.com/questions/22403140/android-how-to-draw-multiple-images-inside-the-same-imageview-but-shifted-in-t

(17 Ağu '15, 16:26) frknkntr frknkntr's gravatar image

Harikasınız o kadar çok araştırdım ki bulamadım ve sonunda teker teker resimleri bastım en fazla 4 resim.Onları sonra visible=gone olarak ayarladım.Level sistemi yapacağım.Arrayleri tanımladım fakat döngüyü oluşturamadım.Level1 de belirlediğim 1 resim çıksın doğru ise level2....en son level12 de 4 resim birden çıkarsın doğru ise oyun sonlansın.Bunu yapmak istiyorum sizce nasıl olur ? Zorlanır mıyım döngüde ? Araştırma yapıyorum şu an nasıl oluşturabileceğim hakkında.

(18 Ağu '15, 03:28) secrett secrett's gravatar image

Hocam oyunun mantığını tam anlayamadım. Level geçme aşaması nasıl olacak? Belirlediğim resim çıksın doğru ise level 2 derken ne doğru olacak? Biraz daha açarsanız daha doğru yardım alabilirsiniz.

(18 Ağu '15, 07:55) frknkntr frknkntr's gravatar image

level kısmını yaptım yardımınız için teşekkür ederim :)

(19 Ağu '15, 03:28) secrett secrett's gravatar image
Cevabınız
toggle preview

Bu soruyu takip et

E-Posta üzerinden:

Üyelik girişi yaptıktan sonra abonelik işlemlerini yapabilirsiniz

RSS üzerinden:

Cevaplar

Cevaplar ve Yorumlar

Yazı Formatlama

  • *italic* ya da _italic_
  • **bold** ya da __bold__
  • link:[text](http://url.com/ "başlık")
  • resim?![alt text](/path/img.jpg "başlık")
  • liste: 1. Foo 2. Bar
  • temel HTML etiketleri de kullanılabilir

Bu sorunun etiketleri:

×1,104
×824
×13
×10
×5

Soruldu: 11 Ağu '15, 07:44

Görüntüleme: 364 kez

Son güncelleme: 19 Ağu '15, 03:28

powered by BitNami OSQA