Merhaba, öncelikle herkese iyi çalışmalar diliyorum. Jsf 2.2 kullanarak sayfaya sadece ilçelerin olduğu offline bir il haritasını yerleştirmek ve her ilçeye tıklandığında, ilçe ile ilgili parametrelerin gösterildiği bir uygulama geliştirmek istiyorum. Örneğin; linkteki gibi link text sayfayı dikey olarak 2 parçaya bölüp, sol tarafa haritayı, sağ tarafa ilçe ile ilgili parametrelerin bulunduğu bir tablo yerleştirip, parametrelerin verilerinin de database den sorgulanması gibi bir uygulama için ne yapmam gerektiği konusunda yardımcı olursanız çok memnun olurum. Konuyla ilgili biraz araştırma yaptım, "google geochart" benzeri sanırım benim işime yarayacak olan kütüphane fakat daha önce böyle bir uygulama ile uğraşmadığım için ve çoğu kaynak yabancı olduğu için işin içinden çıkamadım. En azından neler kullanacağım ile ilgili bir yol gösterirseniz memnun olurum.

soruldu: 13 Eyl '15, 08:31

azizc's gravatar image

azizc
5181010
cevap kabul oranı: 0%

değiştirildi: 13 Eyl '15, 08:33


Merhaba, @muhammed'e katılıyorum,bir insanın istediği şeyi kendisi yapması iyi bir tecrübedir. Ama Amerika'yı keşfetmişler,tekrar keşfetmenin bir manası yok gibi.

İstediğin harita burada , önceden yapılmış. http://rooteto.com/jquery/jquery-turkiye-haritasi

permanent link

cevaplandı: 14 Eyl '15, 01:42

soloturk's gravatar image

soloturk
111125
cevap kabul oranı: 0%

şunu eklemek doğru olur .zevk kısmı ayrı ama zevki boşver işim olsun demek ayrı .mesela benımde kafamda bir proje var 2 aydır kağıt üzerinde algoritmasına çalışıyorum .işte hangi teknolojiler lazım nasıl veritabanı gerekli vs gibi .istesem hazırları var ama tecrube edinmek başka bişey .bu arada yazılım dunyasında son yıllarda kullanılan çok meşhur bir laf oldu bu "Ama Amerika'yı keşfetmişler,tekrar keşfetmenin bir manası yok" gibi. :)))))

(14 Eyl '15, 11:11) muhammed muhammed's gravatar image

nacşizane elimden gelen fikri yardımı yapıyorum işine yarasa ne mutlu ? şimdi bu işi yapan iki sistem var biri html 5 diğeri javascript tabi bu işin ana kısmı link text

bana sorarsan . adım adım şunu yapıcaksın once bir harıta ediniceksın illahi gerçek olması gerekmez bi grafıkere solersın çizer. sonra bunu jsf ortamına css gibi sistemleri kullanarak dokersın . sonra buna javascript efekti eklersın .şehirleri veritabanına girersın .örneğin harıtadaki her kısmı bir buton gibi algılarsın ve tıklanıldığında gerekli işleri gerçekleştirir .ülklerin şehirlerin vs bilgilerinide netten öğrenırsın onlarıda sağ tarafda chart tarzı bir yere yıne html 5 gibi veya javascript gibi bir sistemle getirirsın bu işin bi kısmı veyahutta siteni yaparsın tüm işleri flash action scriptte yapıp sonra jsf ile yazdığın sitene gömersin .ama baştan solıyım çok uzun iş benim soledıklerim dıyosan ki hazır bi çözüm yokmu araştırmak lazım goggle harıtasını veriyodur.o harıtaya bi çok işlem yapılır.ama en zevkli olanı kendının yapması.

permanent link

cevaplandı: 13 Eyl '15, 14:44

muhammed's gravatar image

muhammed
176141621
cevap kabul oranı: 0%

Cevabınız
toggle preview

Bu soruyu takip et

E-Posta üzerinden:

Üyelik girişi yaptıktan sonra abonelik işlemlerini yapabilirsiniz

RSS üzerinden:

Cevaplar

Cevaplar ve Yorumlar

Yazı Formatlama

  • *italic* ya da _italic_
  • **bold** ya da __bold__
  • link:[text](http://url.com/ "başlık")
  • resim?![alt text](/path/img.jpg "başlık")
  • liste: 1. Foo 2. Bar
  • temel HTML etiketleri de kullanılabilir

Bu sorunun etiketleri:

×282

Soruldu: 13 Eyl '15, 08:31

Görüntüleme: 445 kez

Son güncelleme: 14 Eyl '15, 11:11

powered by BitNami OSQA