Özetle : Yeni geliştirilecek projelerde kullanılmak üzere Single Page Application template 'i kullanılarak bir yapı kurmaya çalışıyorum. Projeyi Asp.Net MVC üzerinde geliştirmeye çalışıyorum. Modern web uygulama geliştirme tekniklerini de entegre etme çabasındayım. Bu sebeple angularjs nimetlerinden faydalanmaya karar verdim. Fakat burada kafama takılan bazı noktalar var ve sizlerinde fikirlerini almaya karar verdim.

1- Angularjs versiyon geçişlerinde büyük değişiklikler oluyor. Örneğin: önceki sürümde çalışan yeni sürümde çalışmıyor. Birde AngularJs2 geliştirmeleri başlamış ve şu anki 1.4.7 sürümünden oldukça farklı ATScript kullanılmış. Hatta javascript ve TypeScriptli versiyonlarıda geliştiriliyor.(Aslında burda TypeScript'i de sormak isterdim ama onu sormak konuyu dağıtır....). Eğer angular 1.4.7 ile başlarsam geliştirmeye angular2 yayınlandığında( ki fazla uzun süreceğini düşünmüyorum(en geç 1 yıl) ) eski versiyonu kullanıyor olacağız.

Hatta bir adım daha öteye gidip buradaki video da angular2 yayınlanmadan angular3 ten bahsetmeye başlanıldığını görebilirsiniz.

2- AngularJs'e(google) alternatif olarak reactjs (facebook) var.Buradaki sitedeki karşılaştırmalardan anlaşıldığı üzere bir adım daha önde görülüyor. Buradaki içerikten asp.net mvc entegrasyonu da anlatılmış.

3- Öne çıkan bir diğer alternatif de emberjs... bunu fazla araştırmadı şu an için.

Yukarıdaki değindiğim durumlara göre sizler ne düşünüyorsunuz. Alfa olmasına rağmen angularj2 ile yapıyı kurmak ne kadar sağlıklı olur?

Şimdiden Teşekkürler.

soruldu: 30 Eki '15, 15:42

M%C3%BCsl%C3%BCm%20%C3%96ZT%C3%9CRK's gravatar image

Müslüm ÖZTÜRK
10.8k103691
cevap kabul oranı: 27%

Bu soruya ilk cevap veren sen ol!
toggle preview

Bu soruyu takip et

E-Posta üzerinden:

Üyelik girişi yaptıktan sonra abonelik işlemlerini yapabilirsiniz

RSS üzerinden:

Cevaplar

Cevaplar ve Yorumlar

Yazı Formatlama

  • *italic* ya da _italic_
  • **bold** ya da __bold__
  • link:[text](http://url.com/ "başlık")
  • resim?![alt text](/path/img.jpg "başlık")
  • liste: 1. Foo 2. Bar
  • temel HTML etiketleri de kullanılabilir

Bu sorunun etiketleri:

×34
×2
×2
×1

Soruldu: 30 Eki '15, 15:42

Görüntüleme: 396 kez

Son güncelleme: 30 Eki '15, 15:42

powered by BitNami OSQA