Merhaba, Şöyle bir web api'ye sahip olduğumu düşünelim. GET ile istek yapılınca bana true ya da false değeri dönsün. Ben bu api'yi Android uygulamamda arka planda ya da artık nasılsa sürekli dinlemek istiyorum. Yani diyelim false değer api artık dönerse uygulamada ona göre işlem yapacağım gibi. Ancak bunu saniyelik istekler atacak şekilde olmasını istemiyorum tabiki de. Burada nasıl bir yol izleyebilirim, neleri araştırmam gerek yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

soruldu: 27 Kas '15, 13:05

ufukhalis's gravatar image

ufukhalis
121141820
cevap kabul oranı: 54%


"Google Cloud Messaging" kullanabilirsin. GCM ile çift yönlü mesaj aktarımı sağlanabiliyor. GCM işini görür gibi duruyor.

Eğer kendin "custom" bir yöntem kullanıcam dersen şöyle bir şey yapabilirsin. Android tarafından belirli periyotlarla servise istek yollarsın, sonra da isteğin sonucunu uygulama tarafında yorumlarsın. Bu şekilde de problem çözülebilir. Örneğin bildirim ekranı yapıcağını düşünelim, her 5 saniyede servise yeni bildirimin olup olmadığını döndüren isteği yollarsın, eğer yeni bildirim varsa kullanıcıya gösterirsin gibi.

permanent link

cevaplandı: 28 Kas '15, 07:04

ArnesTwin's gravatar image

ArnesTwin
1.1k1511
cevap kabul oranı: 14%

değiştirildi: 28 Kas '15, 07:06

Cevabın için öncelikle teşekkürler, ya benimde aklıma işte dediğin gibi 5 sn'de bir istek atmak geliyor ancak bakıldığında güzel bir çözüm değil. GCM de ise push notification kullanımı için kullanılıyor diye biliyorum. Benim istediğim şey aslında service'ı sürekli dinleyecek çözüm android tarafında. Biraz socket programlamadaki gibi aslında, ya da öyle bir şey :)

(28 Kas '15, 12:36) ufukhalis ufukhalis's gravatar image
Cevabınız
toggle preview

Bu soruyu takip et

E-Posta üzerinden:

Üyelik girişi yaptıktan sonra abonelik işlemlerini yapabilirsiniz

RSS üzerinden:

Cevaplar

Cevaplar ve Yorumlar

Yazı Formatlama

  • *italic* ya da _italic_
  • **bold** ya da __bold__
  • link:[text](http://url.com/ "başlık")
  • resim?![alt text](/path/img.jpg "başlık")
  • liste: 1. Foo 2. Bar
  • temel HTML etiketleri de kullanılabilir

Bu sorunun etiketleri:

×1,103
×824
×28
×2

Soruldu: 27 Kas '15, 13:05

Görüntüleme: 340 kez

Son güncelleme: 28 Kas '15, 12:36

powered by BitNami OSQA