Merhaba

Bir projem var ve bu projeyi spring ile yapmak istiyorum. Şunu şöyle yaparım vs. düşüncelerim oluyor. Fakat login işlemini ve session işlemini angularjs ile nasıl yaparım? Proje yapım Spring+Mysql ile hazırladığım api'lerden oluşacak. Bende bu apileri kullanarak başka bir html projesi oluşturacağım ve angularjs kullanacağım. Örneğin login olmadan görünmemesi gereken yerleri nasıl yapabilirim? İnternette araştırdım fakat pek bir şey bulamadım. Github vs. bu tarz örnek proje biliyorsanız çok iyi olur.

Teşekkürler

soruldu: 27 Ara '15, 05:02

Black%20Death's gravatar image

Black Death
1359915
cevap kabul oranı: 0%


AngularJS projeleri clint tarafli calistigi icin backend ile degisik Auth cozumleri mevcut. Asil is backend tarafinda izinsiz web service cagrilarini kontrol etmekte bitiyor. AngularJS veya baska bir web/mobile client sizin API'lerinize nasil erismeli onu kodlamalisiniz.

Kisaca cozumlere gelirsek:

  1. JWT - JSON Web Tokens
  2. OAuth cozumleri
  3. Backend'de HTTP Session kullanarak kendi cozumleriniz.

Yukaridaki listeyi cogaltmak mumkun. SpringMVC ile backend yaziyorsaniz Spring Boot kullanmaniz tavsiye edilir. Zaten Spring Boot + AngularJS icin hazirlanmis JHipster bircok yapiyi kullanmada yardimci olacaktir. Ayrica JHipster Security notlari da yardimci olabilir. JHipster github'da bircok demo uygulama var, burda da demo uygulamasi icin bir video mevcut.

permanent link

cevaplandı: 27 Ara '15, 13:12

CemIkta's gravatar image

CemIkta ♦
20.0k29127190
cevap kabul oranı: 36%

Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim. Tavsiyeniz üzerine Spring Boot kullanacağım. Söylediğiz şeyler biraz yabancı geldi yeni başlayan biri olarak, yazdığınız her şeyi araştıracağım. Temel olarak spring bilen birisi Spring Boot öğrenmekte zorlanır mı? Birde JHipster gibi toolları beginner olarak kullanmam doğru olur mu?

(27 Ara '15, 13:53) Black Death Black%20Death's gravatar image
2

Spring Boot kullanimi cok kolay ve pratik. https://start.spring.io/ adresinden istediginiz seceneklere uygun maven projesi olusturup istediginiz IDE icinde kullanabilirsiniz. Spring Boot kendi icinde gomulu web server ile geliyor, boylece development surecinde cok kolayliklar sagliyor. Proje bittikten sonra war, jar gibi deploy secenekleri ile istediginiz web server'a deploy yapabiliyorsunuz. Spring Boot kullanirsaniz bir daha elle Spring projeleri olusturmassiniz. Ayrica http://spring.io/guides adresinde cok guzel baslangic ve ileri duzey egitimler var.

(27 Ara '15, 17:43) CemIkta ♦ CemIkta's gravatar image
2

AngularJS tipik bir JavaScript projesi, ilk baslarken herseyi elle yapiyorsunuz, sonra libs/packages ler cogaldikca zorlaniyorsunuz, sonra bower ile libs yonetimi, npm, grunt/gulp ile bir cok seyi otomatize etmeye basladiginizda islerin daha kolaylastigini farkediyorsunuz. Isin zor kismi ilk baslarken yapilan config ayarlari. Sonrasi kolay. Ama butun bu ayarlamalari gosteren yuzlerce egitim yazilari var. Kaynak sıkıntısı yasamassiniz.

(27 Ara '15, 17:48) CemIkta ♦ CemIkta's gravatar image

Hocam size çok teşekkür ederim benim için altın niteliğinde bilgiler verdiniz.

(28 Ara '15, 12:58) Black Death Black%20Death's gravatar image
Cevabınız
toggle preview

Bu soruyu takip et

E-Posta üzerinden:

Üyelik girişi yaptıktan sonra abonelik işlemlerini yapabilirsiniz

RSS üzerinden:

Cevaplar

Cevaplar ve Yorumlar

Yazı Formatlama

  • *italic* ya da _italic_
  • **bold** ya da __bold__
  • link:[text](http://url.com/ "başlık")
  • resim?![alt text](/path/img.jpg "başlık")
  • liste: 1. Foo 2. Bar
  • temel HTML etiketleri de kullanılabilir

Bu sorunun etiketleri:

×130
×34
×28
×9
×1

Soruldu: 27 Ara '15, 05:02

Görüntüleme: 544 kez

Son güncelleme: 28 Ara '15, 12:58

powered by BitNami OSQA