İyi günler...

(Java Se öğrendim) ' den kastım bir kitapda anlatılan konu başlıklarının içeriklerini biliyorum sayılır thread'a kadar ve uygulamalı yaptım mysql ile 4 5 pencereden oluşan bi otomasyon uygulaması geliştirdim OOP Kavramınıda az çok biliyorum 3 ay oldu Java-se ile uğraşalı artık Java EE ye geçmek istiyorum sizce acele mi ediyorum java EE geçmek için neleri bilmem lazım yoksa direk geçiyimmi ? ne yapmam lazım bi söyler misiniz ?

soruldu: 21 Şub '16, 09:12

Qmer05's gravatar image

Qmer05
20551935
cevap kabul oranı: 0%

Android tarafında yoğunlaşıp genel mimari hakkında fikir edinmelisin bence sonrasında ee projelerine rahatlıkla uyum sağlayabilirsin. Kolay gelsin.

(25 Şub '16, 03:32) arslanaybars arslanaybars's gravatar image

Merhabalar Java SE ile proje geliştirdiğinize göre Java Programlama Diline artık aşina olduğunuzu anlıyorum.Fakat programlama dilinden ve Java EE geçmeden önce eğer daha önce çalışmadıysanız aslında OOP ve Design pattern konularına biraz daha çalışmanızı daha sonra Java EE ye geçmenizi öneririm.Java EE da ise yapmak istediğiniz proje konusuna göre bu alanda başarılı frameworkler ile çalışabilirsiniz.Java Web uygulamaları ile JSF 2.x + Primefaces , Spring MVC , Grails , Play Framework , ve Vaadine bakabilirsiniz.Bunları inceledikten sonra hangisi sizin gereksinimlerinizi daha iyi karlışıyor ise onu seçebilirsiniz.Piyasada ağırlıklı olarak Spring Framework ve JSF 2.x kullanılmaktadır.Bununla ilgili iş ilanlarınıda göre bilirsiniz.Bunların yanında Hibernate,Maven,ve GIT e bakmanızıda öneririm öğrenme süreleri biraz zamanınızı alır ancak başlangıçta bunları öğrenip yaptığınızda Java EE de iyi bir yol alacağınızı belirtebilirim.Daha sonra bu konular ile yardım isterseniz tekrar yazarsınız elimden geldiğince size yardımcı olmak isterim.

permanent link

cevaplandı: 22 Şub '16, 15:35

caglarturkurka's gravatar image

caglarturkurka
6653712
cevap kabul oranı: 6%

Öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim... OPP konusunda sınıf kavramını çözdüm sayılır(JAVA EE) ' geçecek kadar... bi şu interface kafamı karıştıyor onunda kullanım alanı biraz geniş olduğu için desing pattern olayı ise daha geçmedim aslında şöyle olabilir mi ? direk jsf geçtim hatta bi kaç uygulama geliştirdim cevap beklerken(Zorlanmadan)... Hem java EE ile ilgilenirken hem desing parttern 'e baksam bi sakıncası olur mu ? nasılsa boş insan sayılırım günümün her saatini istersem ayırabiliyorum ki istiyorumda ingilizce, java ve c# ayırıyorum konudan konuya atladım ama sorumu belirttim soru işaretimle :)

Karmaşıklık için özür dilerim :)

(22 Şub '16, 17:43) Qmer05 Qmer05's gravatar image

Merhabalar tabikide çalışma sisteminize bağlı olarak bir taraftan JSF ye bakarken bir taraftan Design Pattern konusuna bakabilirsiniz.Bunun sizin açınızdan herrhangi bir sakıncası olmaz.Ama Design Pattern sadece java için düşünmeyin bu konu aslında yazılım kısmında kod yazarken uygulamanızda son derece faydalı olan patternlar olarak düşünebilirsiniz.Çünkü yarın öbür gün kod bakımı veya kod değişikliği yapmaya kalktığınızda eğer bir metodoloji kullanmazsanız yaşacağınız sıkıntıdan dolayı bu konuya değinmek istemiştim.İyi çalışmalar ayrıca çalışmalarınızda takıldığınız konu anlamındada yazarsanız bilgim dahilinde size seve seve yardım ederim.

permanent link

cevaplandı: 03 Mar '16, 05:56

caglarturkurka's gravatar image

caglarturkurka
6653712
cevap kabul oranı: 6%

Çok teşekkür ederim ...

(10 Mar '16, 17:43) Qmer05 Qmer05's gravatar image

en iyisi bir yerde çalışmaya başlayın. patronlar zaten size ihtiyaçlar doğrultusunda yönlendirecektir.

permanent link

cevaplandı: 11 Mar '16, 06:20

thgr's gravatar image

thgr
25268
cevap kabul oranı: 0%

Cevabınız
toggle preview

Bu soruyu takip et

E-Posta üzerinden:

Üyelik girişi yaptıktan sonra abonelik işlemlerini yapabilirsiniz

RSS üzerinden:

Cevaplar

Cevaplar ve Yorumlar

Yazı Formatlama

  • *italic* ya da _italic_
  • **bold** ya da __bold__
  • link:[text](http://url.com/ "başlık")
  • resim?![alt text](/path/img.jpg "başlık")
  • liste: 1. Foo 2. Bar
  • temel HTML etiketleri de kullanılabilir

Bu sorunun etiketleri:

×43

Soruldu: 21 Şub '16, 09:12

Görüntüleme: 498 kez

Son güncelleme: 11 Mar '16, 06:20

powered by BitNami OSQA