Merhaba.

JSF2, Mysql kullanarak geliştirdiğim bir web uygulamasında, veritabanından gelen verileri kullanıcıya pdf şeklinde çıktı vermem gerekiyor. Bu işlem için JasperReport, IText, PDFBox gibi raporlama araçlarının kullanıldığını gördüm fakat kullanımları konusunda sıkıntı yaşıyorum. Basitçe PreparedStatement ve ResultSet kullanarak veritabanından çektiğim verileri PDF olarak nasıl raporlayacabileceğim ve kullanıcıya sunabileceğim ile ilgili yardımcı olursanız çok memnun olurum.

İyi çalışmalar diliyorum.

soruldu: 06 Mar '16, 13:00

azizc's gravatar image

azizc
5181010
cevap kabul oranı: 0%

Ben JasperReport kullanmıştım. Implementasyonunu bir defa yaptıktan sonra, kolayca rapor düzenleyebilirsin.

Burada implementasyonu, sayfa dizaynı, veri gönderimi gibi konuları yazsak makale olur. Sen nasıl yapmak istediğini seç, uygula ve çözemediğin yerleri sor. Bu kadar genel bir konuya cevap vereceklerini sanmıyorum.

(06 Mar '16, 20:36) SaRPaRDa SaRPaRDa's gravatar image

jasperreport kullanımı daha kolay kaynak var baya

permanent link

cevaplandı: 14 Mar '16, 07:12

husnutapan's gravatar image

husnutapan
1.0k71735
cevap kabul oranı: 0%

Resultset içerisinde dönerek bir html sayfası oluşturup onuda pdf e convert edebilirsiniz ama biraz amelelik olur malesef ki.

Bende daha önce JasperReport ile sorunlarımı hallettim. Bazen tüm resultset i yolladım jaspera bazen sadece 1 tane parametre yollayıp sql ini rapor içerisinde çalıştırdım. yukarda belirttiğim farklı yolları var. isterseniz bir deneyiniz.

birde sql'inizi çektikten sonra temp bir tabloya insert edip veya materialized views oluşturarak jasper a sadece 1 parametre yollayarak ordan dataları çekebilirsiniz. sonra tabloları ve view leri silmeyi unutmayınız =)

permanent link

cevaplandı: 11 Mar '16, 06:39

thgr's gravatar image

thgr
25268
cevap kabul oranı: 0%

Merhaba. Eğer veri tabanından gelen verileri ekranda önce bir gösterip sonra PDF'ini indirmek isteyeceksiniz PrimeFaces'ın DataExporter bileşenini tavsiye ederim. Bir dataTable'ın PDF halinde çıktısını verebilir.

Şuradan faydalanabilirsiniz: http://kod5.org/primefaces-dataexporter-ve-mindmap-bilesenleri/

permanent link

cevaplandı: 11 Mar '16, 07:31

ilkay's gravatar image

ilkay
726334249
cevap kabul oranı: 13%

değiştirildi: 11 Mar '16, 07:31

Merhabalar, Bu toolları görmüşseniz DynamicReports'u da görmüş olmalısınız.Ama eğer fark etmediyseniz DynamicReports'u önerebilirim JasperReport'a nazaran entegrasyonu ve kodlaması çok daha kolay gibi geldi bana. http://www.mkyong.com/java/reporting-in-java-using-dynamicreports-and-jasperreports/ sitesinden faydalanabilirsin. İyi günler.

permanent link

cevaplandı: 11 Mar '16, 10:09

BatuhanApaydin's gravatar image

BatuhanApaydin
1501
cevap kabul oranı: 12%

Cevabınız
toggle preview

powered by BitNami OSQA