Hangi cloud service seçmek mantıklıdır. Hepside büyük sağlam firmaların sunmuş oldukları altyapılar. AWS sanki daha iyi gibi duruyor. Büyük çoğu firma altyapı olarak bunu kullanıyor. İleriye yönelik tek bir seçim yapmak gerekse hangisine yatırım yapardınız.

soruldu: 14 Mar '16, 19:25

Punch%20Card's gravatar image

Punch Card
24224
cevap kabul oranı: 0%


Amazon'un sunduğu hizmet sayısı ve kalitesi Google veya diğer bulut hizmeti veren şirketlere göre bir kaç adım öndedir diyebilirim. Şu anda kullanım oranı olarak Google ve Microsoft Azure dan yüksek oranda tercih ediliyor.

alt text

Google şu anda ağırlıklı olarak IaaS ve PaaS üzeriye yoğunlaşmış durumda.

alt text

Google tarafında güçlü olan servisler Big Data ve Big Query servisleridir. Bu tarz işlemleri gerçekleştirmeyi düşünürseniz Google hizmetlerini tercih etmelisiniz.

permanent link

cevaplandı: 17 Mar '16, 03:25

ucuncubayram's gravatar image

ucuncubayram
1.4k122840
cevap kabul oranı: 11%

IoT konusuna baktığımız zaman Amazon ve Azure servislerinin yatırımlarını görüyoruz. Big Data konusu IoT, Machine Learning, AI konuları bir arada anlam kazanan kavramlar. Bu şekilde dağıtık bir şekilde düşününce hepsinin kendisine göre avantajları var. Fakat belli bir cloud sistemine yatırım yaptıktan sonra artık bir başka servise bütün alt yapıyı transfer etmenin maliyetli olacağını düşünüyorum. Kararsız kaldım nasıl seçim yapmalıyız bu konuda.

(18 Mar '16, 12:46) Punch Card Punch%20Card's gravatar image

Bulutu tercih etme nedeniniz nedir diye başlayalım isterseniz. Sadece web site host mu, yoksa hosting maliyeti fazla olan bir çok web uygulamalarınız mı var? Dağıtık mimaride çalışması gereken bir çözümünüz mü var? Sonuca gidebilmek için bunun gibi bir çok sorunun cevaplanması gerekir aslında.

(21 Mar '16, 07:39) ucuncubayram ucuncubayram's gravatar image

Aslında bu yazdıklarımın hepsi ile ilgili bir çalışma yapmak istiyorum. Platformun da hayliyle ölçeklenebilir olması gerekiyor. Tabii ki sadece bunların olması gerekmiyor. Yarın öbür gün mevcut datalarımı kullanarak mobile servis kısmı iyi olan bir cloud ihtiyacım da olabilir. Yani data herşey. Ve bu data üzerine kurulacak bir sistemin farklı gereksinimleri olduğunda farklı bir cloud tercih etmek zorunda kalmadan ileriye yönelik bir cloud yatırımı yapmak istiyorum. Bunun haricinde yazdığınız gibi sadece hosting çözüm amaçlıda kullanmak isteyebilirim.

(23 Mar '16, 17:46) Punch Card Punch%20Card's gravatar image
Cevabınız
toggle preview

Bu soruyu takip et

E-Posta üzerinden:

Üyelik girişi yaptıktan sonra abonelik işlemlerini yapabilirsiniz

RSS üzerinden:

Cevaplar

Cevaplar ve Yorumlar

Yazı Formatlama

  • *italic* ya da _italic_
  • **bold** ya da __bold__
  • link:[text](http://url.com/ "başlık")
  • resim?![alt text](/path/img.jpg "başlık")
  • liste: 1. Foo 2. Bar
  • temel HTML etiketleri de kullanılabilir

Bu sorunun etiketleri:

×29
×5
×4
×3
×1

Soruldu: 14 Mar '16, 19:25

Görüntüleme: 391 kez

Son güncelleme: 23 Mar '16, 17:46

powered by BitNami OSQA