Merhaba ;

Spring MVC ile bir e-ticaret platformu geliştirmeyi düşünüyoruz. Sizce e-ticaret için spring mvc uygun mu?

Bu konudaki önerileriniz bizim için yol gösterici olacaktır.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

soruldu: 29 Mar '16, 17:37

coder86's gravatar image

coder86
220233035
cevap kabul oranı: 0%

Yani spring-mvc'ile e-ticaret platformu oluşturmak mantıklı olabilir. Sizin buradaki çekinceleriniz nedir ve alternatif başka bi platform varmı?

(30 Mar '16, 03:44) yaqmoz yaqmoz's gravatar image

Aslında durum şöyle. Ben kendim java ile başladım yazılım hayatına ve şimdiye kadar android uygulamalarla uğraştım. Yakın zaman da da php ile bir otel rezervasyon sistemi geliştirdim. Şimdi elimde bir e-ticaret işi var, bu işi java - spring mvc ile yazmak istiyorum. Çünkü java ile bir web uygulaması geliştirmedim şimdiye kadar.

Java bilgim var ama spring çatısı ile ilgili bir çalışmam yok. Tek çekincem, spring ile sistemin yazılması zamanı uzatır mı?

Birde php kaynak bakımından olsun oop olması yönünden olsun güzel gelişmiş bir dil. Hızlı projeler geliştirmek mümkün. Burada aklıma alternatif olarak php-laravel ikilisi geldi ancak laravel de kurulumu öğrenmesi falan sıkıntılı olduğunu duydum.

Siz olsanız java - spring mvc ikilisini mi yoksa php - laravel ikilisini mi tercih edersiniz bir e-ticaret platformu için.

(30 Mar '16, 06:20) coder86 coder86's gravatar image

Aktif olarak Laravel ile büyük denebilecek bir proje geliştiriyorum, bir yandan da Spring, Hibernate, EJB ile kendimi Java tarafında geliştirmeye çalışıyorum. Laravel, günceli takip eden güzel bir framework. Aklınıza gelebilecek her konuda birileri bir paket geliştirmiştir. Kurulum aşamaları v.s. gözünüzü korkutmasın, hızlı bir şekilde uygulamanızı ayağa kaldırırsınız. Döküman ve kullanıcısı bol olduğu için destek noktasında da sıkıntı yaşamazsınız. Java ile web geliştirmediğinizi göz önünde bulundurarak Laravel' e şans vermenizin mantıklı olacağını düşünüyorum. Kolay gelsin.

(30 Mar '16, 08:14) mews mews's gravatar image

Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim.

(31 Mar '16, 07:08) coder86 coder86's gravatar image

Bende yazılım kariyerime java ile başladım ve şu anda php symfony ile uygulamar geliştiriyorum ve laravel hakkında pek bir bilgim yok. Ayrıca javayı çok severim lakin senin yerinde olsaydım hangi konuya daha hakimsem onunla yapardım. Sonuçta bu bir iş ve hızlı cevap verebilmen gerekiyor. Spring konusunda deneyimin öğrenme aşamasında olduğunu ve merak ettiğini varsayarsak boş zamanlarında kendini o konuda geliştirmeni ve deneyimlemeni tafsiye ederim. Nitekim öğrenme aşaması biraz zorlayıcı olabilir ve buda sorunlar yaşamana sebep olabilir. Her iki platformda da en nihayetinde bu işin üstesinden gelebilirsin. Tercihini daha hızlı üretebileceğin platformdan yana kullan derim.

permanent link

cevaplandı: 30 Mar '16, 08:26

yaqmoz's gravatar image

yaqmoz
2074512
cevap kabul oranı: 4%

Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim.

(31 Mar '16, 07:09) coder86 coder86's gravatar image
Cevabınız
toggle preview

powered by BitNami OSQA