Merhaba arkadaşlar eclipse ide'si ile jsf projesi geliştiriyorum. Tomcat hosting aldım fakat hosting e nasıl upload etmek gerekir. proje dosyalarını direk ftp programı ile yükleyince jsf compenentleri çalışmadı. bazı yerlerde .war ile export gerektiğini okudum eclipseden .war olarak export ettim ve hostingden httpdocs içerisine attım ama yine sonuç alamadım. Nerde yanlış yada eksik var anlamadım?

soruldu: 12 Tem '12, 15:21

Ufukgsate's gravatar image

Ufukgsate
1156712
cevap kabul oranı: 20%

değiştirildi: 12 Tem '12, 15:25

Kendi sunucum üzerinde Tomcat koşturuyorum. Build klasörü altındaki dosyaları webapps altına atınız, çalışır.

(26 Tem '12, 17:41) Turgay Can Turgay%20Can's gravatar image

War olarak export edip atabilirsin ancak war dosyasını htdocs içerisine kopyalamak yeterli olmaz. Bunun extract edilmesi gerekir çünkü war bir arşiv dosyasıdır. Tomcatin "Web application manager" sayfasına girdiğinde orada "War File to Deploy" seçeneğinden war dosyasını seçip deploy edebilirsin.

Not: Piyasadaki tomcat hostingler çok sağlıklı değil. Ben de denedim zamanında ancak herşeyi desteklemiyor. Bir de tomcat versiyonuna dikkat et.

Kolay gelsin.

permanent link

cevaplandı: 25 Tem '12, 16:31

kazimsoylu's gravatar image

kazimsoylu
22015
cevap kabul oranı: 22%

İlgilenip cevap verdiğiniz için ilk olarak teşekkür ederim. Belki yanlış sorularla google'da aramalar yaptım ama bu konuda bir yazı bulamadım en son yabancı bir forum sitesinde cevabımı almıştım tamda cevabınız gibi. Ayrıca not kısmında çok haklısınız aldığım hosting de tomcat 5.5.25 var idi benim projem ise 7.0.22 sürümü ile hazırlanmıştı bundanmıdır bilmiyorum ama projem yinede çalışmadı bir sürü hatalarla uraştım en son olarak jelastic hosting servisinden yararlanmaya başladım sorunsuz olarak. Tomcat hosting alacaksanız baya araştırmanızı tavsiye ederim paranızı boşa çöpe atmayın.

(26 Tem '12, 16:10) Ufukgsate Ufukgsate's gravatar image

Bunun için Apache Ant (Another Neat Tool - Bir Başka Harika Araç) öneriyorum. Bu XML tabanlı ve Java'yla geliştirilmiş açık kaynaklı bir yazılım.

Ant ; özellikle büyük projelerdeki farklı sunucu sistemleri, yayınlama, geliştirme ya da test bölümleri için gerekli build ve deploy işlemlerini büyük oranda kolaylaştırmaktadır. Bu yönüyle geliştirme sırasında sıklıkla yaptığınız kod derleme, war dosyası hazırlama, sunucuya deploy etme gibi hammalık ve bir süre sonra bıkkınlık veren tüm bu işlemleri sadece tek bir tıklama ile yapabiliyor.

Burada araç ile alakalı detaylı bir sunu : Ant nedir? Nasıl kullanılır?

permanent link

cevaplandı: 26 Tem '12, 02:22

andev's gravatar image

andev
1436
cevap kabul oranı: 11%

değiştirildi: 26 Tem '12, 02:25

Cevabınız
toggle preview

Bu soruyu takip et

E-Posta üzerinden:

Üyelik girişi yaptıktan sonra abonelik işlemlerini yapabilirsiniz

RSS üzerinden:

Cevaplar

Cevaplar ve Yorumlar

Yazı Formatlama

  • *italic* ya da _italic_
  • **bold** ya da __bold__
  • link:[text](http://url.com/ "başlık")
  • resim?![alt text](/path/img.jpg "başlık")
  • liste: 1. Foo 2. Bar
  • temel HTML etiketleri de kullanılabilir

Bu sorunun etiketleri:

×281
×47
×7

Soruldu: 12 Tem '12, 15:21

Görüntüleme: 2,249 kez

Son güncelleme: 26 Tem '12, 17:41

powered by BitNami OSQA