Twitter uygulamalarında kullanıcı uygulamaya izin verdiğinde yönlendirme ile gerekli anahtarları alabiliyoruz, ancak kullanıcı erişim iznini kaldırdığında bunu anlık olarak nasıl alabiliriz ?

soruldu: 12 Haz '16, 19:18

Kerim%20%C3%96lmez's gravatar image

Kerim Ölmez
465
cevap kabul oranı: 0%

Çekmeye çalıştığında hata verirse kaldırmıştır, Anlık olarak bir callback vermez bildiğim kadarıyla

(12 Haz '16, 20:20) Kazım Kaz%C4%B1m's gravatar image

"Evet çekmeye çalıştığın(m)da hata verirse" kaldırmıştır, gayet mantıklı ve Twitter feedback vermiyor ancak keşke cevabı yazarken bu uygulamayı yüz binler veya milyon kişi kullanıyorsa ve uygulama tek tek kontrol ederken zaman kaybı ne olur diye düşünmeni beklerdim :) Cevabın için teşekkür ederim...

(12 Haz '16, 22:55) Kerim Ölmez Kerim%20%C3%96lmez's gravatar image

tek tek kontrol etmeye gerek yok ki @Kerim Ölmez, sunucu tarafında kullanıyorsan, tüm veriyi işlerken zaten exception fırlatır "access denied" misali o zaman onun izin kaldırıldığını anlarsın ve ona göre onu farklı bir listeye dahil edersin, bu kadar basit. Sonuçta tüm veriyi aynı anda process etmiyorsun.

(13 Haz '16, 05:07) Kazım Kaz%C4%B1m's gravatar image

ama eğer twitter api ile login işlemi vs. yaptırıyorsan uygulama açıldığından exception fırlatır zaten o zaman da ona göre yeniden giriş yaptırır izin verdirirsin.

(13 Haz '16, 05:12) Kazım Kaz%C4%B1m's gravatar image

Açıkçası nasıl bir mantık kurdun anlayamadım, uygulamanın ana mantığı, insanların birbirini takip etmesini sağlayan bir ağ oluşturmak, spam tt veya herhangi bir reklam çalışması olmayacak, sadece takipçi edindikten sonra hile yaparak uygulamayı kullanmayı bırakanların önüne geçmek asıl amaç, sonuç itibariyle 500 bin kişiden 50 bin kişi uygulamayı kullanmayı bıraktığında bunu periyodik olarak kontrol etmek büyük zaman alıyor...

(13 Haz '16, 11:11) Kerim Ölmez Kerim%20%C3%96lmez's gravatar image
1

Aslında demek istediğim tam reklam sitesi misali bir işti. Ancak sizdeki olay biraz daha farklı, callback yoksa şöyle birşey düşünebilirsin: "periyodik check'lerle uygulamayı kullanmayı bırakanı banlayıp, onu takip eden herkesten onu bırakmasını sağlayabilirsin. Sonuçta uygulamayı kaldırdığında onu senin uygulaman üzerinden takip edenlere hala erişebilirsin. O daha kolay olabilir. Her şekilde bir batch job işine giriyor ama.

(13 Haz '16, 13:52) Kazım Kaz%C4%B1m's gravatar image
6 yorumdan 5 tanesi gösteriliyor hepsini göster
Bu soruya ilk cevap veren sen ol!
toggle preview

Bu soruyu takip et

E-Posta üzerinden:

Üyelik girişi yaptıktan sonra abonelik işlemlerini yapabilirsiniz

RSS üzerinden:

Cevaplar

Cevaplar ve Yorumlar

Yazı Formatlama

  • *italic* ya da _italic_
  • **bold** ya da __bold__
  • link:[text](http://url.com/ "başlık")
  • resim?![alt text](/path/img.jpg "başlık")
  • liste: 1. Foo 2. Bar
  • temel HTML etiketleri de kullanılabilir

Bu sorunun etiketleri:

×28
×13
×8
×5
×2

Soruldu: 12 Haz '16, 19:18

Görüntüleme: 159 kez

Son güncelleme: 13 Haz '16, 13:52

powered by BitNami OSQA