Sorum biraz karışık oldu kusura bakmayın.Java veya c# ikisi arasından birini seçmem lazım artık .İyi bir şekilde uzmanlaşmam lazım .Java seçersem internet üzerinden ders dinlemeye başlayacam.Ben yurtdışından siteler üzerinden anlaşarak veya başka bir şekilde yurtdışında çalışmak istiyorum. 3.sınıfa geçtim Bilgisayar Müh. okuyorum.C# üzerine otomasyon programı vb. şeylerle uğraştım ticari olmadan .C# Mvc projesi de yazdım. Java öğrenip daha iyi kazanabileceğimi düşünüyorum.Elimde bir kaynak yada birşey yok bilmediğimden sizlere soruyorum. Sizce hangi dili seçmeli ne yapmalı? Ve sanal gerçeklik gelecek yıllarda tutacağını söylüyorlar onun için birşeyler mi yapmalı uğraşan varmı ?

soruldu: 28 Haz '16, 22:27

brkburak's gravatar image

brkburak
0123
cevap kabul oranı: 0%

3

Java seçersem internet üzerinden ders dinlemeye başlayacam

Bence Türkce dil kursuna bakmak da faydali olabilir.

(29 Haz '16, 11:10) özcanacar ♦♦ %C3%B6zcanacar's gravatar image

Öncelikle cümledeki hata nedir? Java dilini seçmem mi yoksa internet üzerinden ders dinlemeye başlamam mı ? Ve cümlelerimde hatalar olabilir çok az uyku ile duruyorum.Yorumunuz için teşekkür ederim yinede hatalarım olabilir kusura bakmayın .

(29 Haz '16, 12:07) brkburak brkburak's gravatar image

Her ne kadar yeri geldiğinde Java 'yı eleştirsem de eğri oturup doğru konuşmalıyım. Özellikle yurtdışını düşündüğümüzde Java öğrenmeni önerebilirim. Türkiye 'de .Net teknolojileri yoğun kullanımda olsa da yurtdışında böyle değil. Özellikle JVM tabanlı başka dillere olan ihtiyaç da sık sık gözüme çarpan bir durum. Tabi Java ve ilişkili birçok teknolojinin açık kaynaklı/ücretsiz olduğunu düşünürsek bu da seçmek için bir sebeptir.


VR teknolojisi bence de ilerde önemli bir konumda olacak. Bu sebepten de eğer profesyonel düşünüyorsan C++ dilini de bir yandan öğrenmeni öneririm.Kolay gelsin.

permanent link

cevaplandı: 29 Haz '16, 10:52

kagan's gravatar image

kagan
1.2k61323
cevap kabul oranı: 7%

Yorumunuz için teşekkür ederim. VR teknolojisi ileride iyi bir yer alacağını düşünüyorum.Bu yerde bende yer almak isterim. Ama şuanki durumda java web ve mobil masaüstü uygulamaları popüler .Bu nedenle daha çok bu yöne dönmek mantıklı geliyor .Ben acaba yönelsem üniversite bitinceye kadar ve bittikten sonra bu alanda iyi şeyler yapabilirmiyim emin olamadım.

(29 Haz '16, 12:11) brkburak brkburak's gravatar image
Cevabınız
toggle preview

Bu soruyu takip et

E-Posta üzerinden:

Üyelik girişi yaptıktan sonra abonelik işlemlerini yapabilirsiniz

RSS üzerinden:

Cevaplar

Cevaplar ve Yorumlar

Yazı Formatlama

  • *italic* ya da _italic_
  • **bold** ya da __bold__
  • link:[text](http://url.com/ "başlık")
  • resim?![alt text](/path/img.jpg "başlık")
  • liste: 1. Foo 2. Bar
  • temel HTML etiketleri de kullanılabilir

Bu sorunun etiketleri:

×1

Soruldu: 28 Haz '16, 22:27

Görüntüleme: 261 kez

Son güncelleme: 29 Haz '16, 12:11

Benzer sorular

powered by BitNami OSQA