mehabalar bilgisayar mühendisliği 3. sınıfa geçtim sizce kpss ye hazırlanıp devlette calısmak mı daha mantıklı yoksa özel sektör mü ?

soruldu: 01 Ağu '16, 04:06

halilekmen's gravatar image

halilekmen
35223
cevap kabul oranı: 0%


Kendini geliştirmiş isen , hiç devlete gitme bence.

permanent link

cevaplandı: 01 Ağu '16, 08:01

Qmer05's gravatar image

Qmer05
20552236
cevap kabul oranı: 0%

hocam hiç geliştiremedim neredeyse zaten türkiyenin en kötü üniversitelerinden birinde okuyorum eğitim 0 açıkçası bende pek bi çaba sarf etmedim

(02 Ağu '16, 02:36) halilekmen halilekmen's gravatar image

Bence bilgisayar mühendisliği okuyorsan öncelikle kendine bir alan seçmelisin. Bu alanda kendini en iyi şekilde geliştirmelisin. Bilgisayar mühendisliğini aynı futbola benzetiyorum. Oyuncular farklı mevkilerde görev yaparlar ve kendilerini en iyi şekilde geliştirirler. En iyi takımlar en iyi oyuncuları alır. Tabi her oyuncu istediği takımda olamayabilir. Bu tamamen sana bağlı. Bu futbolda bu heyecanda yer almak istiyorsan transfer olmayı da boşta kalmayı da göze alabileceksen hiç Kpss ile uğraşma derim.

permanent link

cevaplandı: 01 Ağu '16, 14:28

hasanburakavci's gravatar image

hasanburakavci
240359
cevap kabul oranı: 10%

Şimdi devletin avantajları ve dezavantajları var.

Özel sektörde isteseler sizi anında şutlayabilirler,bütün hukuki düzenlemeler işverenlere yarıyor. Devlette belli bir çalışma saatiniz vardır,tatilleriniz vardır,o açıdan rahatsınızdır. Özel sektörde iş verene çalışırsınız,devlette Türkiye Cumhuriyeti'ne çalışırsınız. Özel sektörde af edersiniz bir yerinizden kan alırlar,kendinizi işverene yaramak için çalışırsınız. Devlette belli bir ücret alırsınız ki bu ücret türkiye şartlarına göre gayet iyidir,ancak ücretiniz pek de artmaz.

Kısacası,rahat huzurlu bir hayatım olsun,hayat çok kısa,hayatım boyunca stres altında yaşamak istemiyorum diyorsanız devlete sırtınızı dayayın. Ben çok idealistim,çok para kazanmak istiyorum 3.500TL bana yetmiyor(doğrudur) diyorsanız,özel sektöre yönelin.

Benim çevremde gördüğüm,bilakis konuştuğum yazılımcı abilerimden aldığım dersler bunlardır

permanent link

cevaplandı: 01 Ağu '16, 15:56

ShooterLens's gravatar image

ShooterLens
302101827
cevap kabul oranı: 0%

cevabınız için cok teşekkür ederim hocam çok açıklayıcı bi yorum yapmışsınız şimdi ben hep kpss den atanıp hemde freelance iş yapabilirim değil mi? ama özel sektör gerçekten de çok yorucu ve benim hem okuduğum üniversite çok kötü hemde yazılım hakkında işe girecek kadar bi bilgim yok

(02 Ağu '16, 02:41) halilekmen halilekmen's gravatar image
1

Bakın üniversite mevzusunu fazla önemsiyorsunuz. En kötü 1 sene iş bulamazsınız,siz de bu süreçte kendinizi geliştirirsiniz. Üniversitenin önemi eğitimi katmazsak işe çağrılmada etkili oluyor. İtü,Odtü mezunları 1 günde çağırılıyorsa iş başvurusuna siz de 3 gün sonra çağırılırsınız,insan kaynaklarının karşısına oturduğunuz zaman ise diplomanız değil ne bildiğiniz iş yapacak.

Kısacası okulum kötü,KPSS kasayım da kurtarayım gibi saçma bir düşünceye kapılmayın,2016 senesinde yaşıyoruz,kimse sen ne okulu bitirdin,hangi derece ile bitirdin diye sormaz,akademisyen olmayacaksınız sonuçta

(02 Ağu '16, 18:02) ShooterLens ShooterLens's gravatar image
Cevabınız
toggle preview

Bu soruyu takip et

E-Posta üzerinden:

Üyelik girişi yaptıktan sonra abonelik işlemlerini yapabilirsiniz

RSS üzerinden:

Cevaplar

Cevaplar ve Yorumlar

Yazı Formatlama

  • *italic* ya da _italic_
  • **bold** ya da __bold__
  • link:[text](http://url.com/ "başlık")
  • resim?![alt text](/path/img.jpg "başlık")
  • liste: 1. Foo 2. Bar
  • temel HTML etiketleri de kullanılabilir

Bu sorunun etiketleri:

×13
×3

Soruldu: 01 Ağu '16, 04:06

Görüntüleme: 303 kez

Son güncelleme: 02 Ağu '16, 18:02

powered by BitNami OSQA