Daha on beş dakika önce bir kelime ezberleme sistemi yayınladım internette. Çok heyecanlı bir şekilde google araması yaptım. Fakat benim siteye ait hiç birşey yok ortalıkta. Yani kullanıcı google araması ile benim siteme ulaşamıyor. Bu neden ? Yeni kurduğum için mi ? Size soruyum dedim.

Sitenin hızınada bir bakar mısınız lütfen? Bkz : www.kelimeezberleme.net

soruldu: 15 Eyl '16, 16:23

Qmer05's gravatar image

Qmer05
20552135
cevap kabul oranı: 0%


Öncelikle eline sağlık @Qmer05. Lakin ilk söyleyeceğim; siten saldırılara çok açık. Bu konuda biraz dikkatli ol. Özellikle user validation ve sanitization konularını tekrar bir gözden geçirirsen iyi edersin. Bir de captcha kullanmanı tavsiye ederim. Basit bir script'le siten bir anda buhar olabilir. Siten zaten basit bir yapıya sahip. Bütün CSS'i kendin yazmışsın. Mesela bu site responsive bir yapıda olsa; en azından mobil kullanıcıları cezbeden bir site olabilir. Siten basit bir yapıda olduğu için hızında herhangi bir sıkıntı yok. Zaten gerekirse; memcache kullanabilirsin. Zaten kullanımı çok basit. Bunun dışında arama motorlarında üst sıralara çıkmak için SEO optimizasyonu kullanmalısın. Bu konuda pek bir bilgim yok. Benim basit olarak yaptığım işlemler; siteyi google'a eklerim, meta etiketlerini kullanırım (sitenin açıklaması, yazarı veya diğer keyword'leri eklerim), bot'ların sitede rahatça gezinebilmesi için bir robot.txt hazırlarım ve websitenin adresini çeşitli sosyal ağ veya bloglarda paylaşırım.

Saygı ve muhabbetle!

permanent link

cevaplandı: 01 Eki '16, 10:34

emrecan-oztas's gravatar image

emrecan-oztas
4.3k62246
cevap kabul oranı: 24%

değiştirildi: 01 Eki '16, 10:43

Hocam değerli bilgileriniz için çok teşekkür ederim. "Bütün CSS'i kendin yazmışsın" sözünüze dayanarak , şu soruyu soracağım. Bootstrap öğrenmeyi düşünüyorum. Ama pek bir bilgim yok. Öğrenmemi tavsiye eder misiniz ? Yada java ile program geliştirirken , başka bir alternatifim var mıdır?

(02 Eki '16, 04:02) Qmer05 Qmer05's gravatar image

Rica ederim :) Bootstrap'i kesinlikle öğren derim. Çünkü şuan piyasada en çok aranan CSS framework'ü. Herhangi sıradan bir iş görüşmesine bile gitsen önüne koyacakları ilk madde Bootstrap olur mutlaka. Java'da PrimeFaces, Vaadin, GWT ve Wicket gibi çeşitli framework'ler ve hatta daha fazlaso mevcut. Lakin bu bazı framework'lerin kullanımı konusunda Türkiye bu konuda oldukça geri kalmış durumda. Spring'ten başkasına kafası çalışmayan yazılımcılarla dolu. Spring'te Spring, ağızlarından çıkan tek söz bu. Herneyse, lafı fazla uzatmayayım. Bootstrap öğren derim.

(02 Eki '16, 12:29) emrecan-oztas emrecan-oztas's gravatar image

Teşekkürler hocam. Java8 ile gelen özelliklerden sonra , bootstap'a geçeceğim. Uygun görsel eğitim setleri zaten mevcut youtubede.

(02 Eki '16, 14:40) Qmer05 Qmer05's gravatar image
Cevabınız
toggle preview

Bu soruyu takip et

E-Posta üzerinden:

Üyelik girişi yaptıktan sonra abonelik işlemlerini yapabilirsiniz

RSS üzerinden:

Cevaplar

Cevaplar ve Yorumlar

Yazı Formatlama

  • *italic* ya da _italic_
  • **bold** ya da __bold__
  • link:[text](http://url.com/ "başlık")
  • resim?![alt text](/path/img.jpg "başlık")
  • liste: 1. Foo 2. Bar
  • temel HTML etiketleri de kullanılabilir

Bu sorunun etiketleri:

×3
×1

Soruldu: 15 Eyl '16, 16:23

Görüntüleme: 229 kez

Son güncelleme: 02 Eki '16, 14:40

powered by BitNami OSQA