Merhaba arkadaşlar, Elimde 4 adımlık bir uygulama için veri var. Veriler cümle halinde Word dosyasında. 1.adım için yazdığım 4 isim var ve ilk adımda bunları yazdırıp, birisini seçmemi isteyip 2. adıma geçeceğim. 1.adımdaki her isim için 2.adımda görüntülenecek 4 farklı isim var. Yani 2.adım için yazılmış 4*4=16 farklı isim var. 1.adımda hangi ismi seçerseniz,onun için yazılmış isimler 2.adımda karşıma çıkacak. Bu şekilde 4 adım gideceğim. Örneğin 1.adımın isimleri "ali, veli, ahmet, mehmet" olsun. İkinci adım için ali seçilirse (isimleri kısaltmak için harf kullanıyorum) "a,b,c,d" veli seçilirse "e,f,g,h" ahmet seçilirse "i,j,k,l" mehmet seçilirse "m,n,o,p" seçenekleri karşıma çıkacak. Bu şekilde 2 adımda görünen her isim için de 3. adım için yazılmış farklı isimler mevcut. İşlem biraz soru sormaya benziyor. Ama cevabın doğruluğu yada yanlışlığı önemli değil sadece cevaba göre karşıma çıkacak isimler değişecek.

şimdi soruya gelecek olursak 1)Bu verileri wordden veritabanı haline mi getireyim. Yoksa farklı bir yöntem mi kullanayım. 2)Veritabanı yapacaksam her bir adım için ayrı ayrı veritabanı mı oluşturayım. 3)Her adım için ayrı bir class mı yoksa tek class mı oluşturayım. 4)Adımlar arası geçiş için hangi metodu kullanayım.

soruldu: 02 Eki '16, 04:23

cetin1's gravatar image

cetin1
351
cevap kabul oranı: 0%


Oluşturmaya çalıştığın yapı, data structure (veri yapıları) dersinde anlatılan temel bir yapı aslında. Bu yapı tree (ağaç) yapısı olarak geçer. İlk başta 4 farklı tree oluşturacaksın. Daha sonra bu her tree'ye bağlı 4 eleman bu her bir elemanlara bağlı 16 eleman daha sonra 64 daha sonra da 128 elemanlı olarak gidecek. Yani bir ağacın dalları gibi açılacak. Bu yapıyı, herhangi bir veri tabanı olmadan da oluşturabilirsin (isimler static ise). Burada anlatılanlar sana yardımcı olacaktır. Şayet böyle bir yapıyı kendin oluşturmak istemezsen; word dosyayı değil de json, xml veya en basitinden txt bir dosya da tutarsan daha mantıklı olur. Veri tabanı kullanmak istersen de; verileri tek bir tabloda tutmak yerine 4 farklı tablo oluşturup bunları ilişkilendirirsen güzel bir yapıda olur. Class yapısı sana kalmış. Kurgulayacağın yapıya göre değişir. Yani tamamen senin düşünce tarzına göre şekillenecektir.

Saygı ve muhabbetle!

permanent link

cevaplandı: 02 Eki '16, 13:01

emrecan-oztas's gravatar image

emrecan-oztas
4.3k62246
cevap kabul oranı: 24%

Cevap için çok teşekkür ederim.

(02 Eki '16, 14:13) cetin1 cetin1's gravatar image
Cevabınız
toggle preview

Bu soruyu takip et

E-Posta üzerinden:

Üyelik girişi yaptıktan sonra abonelik işlemlerini yapabilirsiniz

RSS üzerinden:

Cevaplar

Cevaplar ve Yorumlar

Yazı Formatlama

  • *italic* ya da _italic_
  • **bold** ya da __bold__
  • link:[text](http://url.com/ "başlık")
  • resim?![alt text](/path/img.jpg "başlık")
  • liste: 1. Foo 2. Bar
  • temel HTML etiketleri de kullanılabilir

Bu sorunun etiketleri:

×824
×40
×3

Soruldu: 02 Eki '16, 04:23

Görüntüleme: 177 kez

Son güncelleme: 02 Eki '16, 14:13

powered by BitNami OSQA