Merhabalar, bilgisayar mühendisliği bölümünden yeni mezun oldum.Okulda Java ve C++ dili üzerine çalıştık.Ağırlıklı olarak java tabi.Ben şu an mezun durumundayım ve iş bakıyorum ama yeni mezun bir bilgisayar mühendisinin iş görüşmesinde karşılaşacağı şeyler nedir ,neler bilmem gerekir bunları merak ediyorum.Şu anda evde java çalışıyorum ama javada hangi alana yoğunlaşmalıyım hangi yöntemlerle bunu yapmalıyım tavsiyelere ihtiyacım var. Ayrıyetten okulda database dersi görmemize rağmen aklımda hiçbişey yok şuan, temel sql komutlarını falan öğreniyorum sizce iyi mi ? Teşekkürler okuduğunuz için.

soruldu: 11 Eki '16, 09:59

rainsonfire's gravatar image

rainsonfire
011
cevap kabul oranı: 0%


Benzer bir çok soru var. Araştırma yapmadan soru sormayınız.

permanent link

cevaplandı: 11 Eki '16, 18:26

Qmer05's gravatar image

Qmer05
15541934
cevap kabul oranı: 0%

Çalışacağın firmaya göre değişir herkesin ayrı bir dil framwork kullnıyor, öncelikle sen karar ver ne istiyorsun, java demen yeterli değil çünkü webte mobilde embedded her yerde kullanılıyor web desen yine jsp jsf spring yine bir çok teknoloji var öncelikle ne istediği sor kendine kabaca web mobil embeeded db sonra o alandaki iş ilanlarına bak neler arıyorlar onlara yoğunlaş, aslında yeni mezun biri için en iyi öğrenme şekli iş üzerindedir, bir işe başlarsın bir projeye dahil olursun şunu yap derler bilmezsin araştırırsın sorarsın denersin öğrenirsin, denize atılmak bir nevi en iyi yüzmeyi öğrenme metodu gibi düşün.. herşeyden önce hangi alanda çalışmak istediğini belirle ve iyi bir yerde işe girmeye çalış, yeni mezun alan firmalar zaten senin tecrübesiz olduğunu bilirler sadece az çok teknik bilgin var mı yokmu, öğrenmeye açık mısın değil misin bunu ispatlaman lazım , onlara işe yarayacağını hissettirdinmi gerisi çorap söküğü gibi gelir. Çalıştığın yerde kullanılan dilleri teknolojiler ister istemez öğrenirsin şekillenirsin.

permanent link

cevaplandı: 12 Eki '16, 09:36

ibrahim472's gravatar image

ibrahim472
2.0k1615
cevap kabul oranı: 10%

değiştirildi: 12 Eki '16, 09:36

Haklısınız bende sizin gibi düşünüyorum kendimi işte geliştirmek daha doğru olur ama işe giriş aşamasında neleri bilmem gerekir temel olarak.Mesela ben java ile uğraştım diyince en çok bana neyi sorarlar işe alma aşamasında teknik olarak ? Bunu merak ediyorum ki çalışmalarımı o soruların cevaplarına yönelik yapayım

(12 Eki '16, 12:31) rainsonfire rainsonfire's gravatar image
Cevabınız
toggle preview

Bu soruyu takip et

E-Posta üzerinden:

Üyelik girişi yaptıktan sonra abonelik işlemlerini yapabilirsiniz

RSS üzerinden:

Cevaplar

Cevaplar ve Yorumlar

Yazı Formatlama

  • *italic* ya da _italic_
  • **bold** ya da __bold__
  • link:[text](http://url.com/ "başlık")
  • resim?![alt text](/path/img.jpg "başlık")
  • liste: 1. Foo 2. Bar
  • temel HTML etiketleri de kullanılabilir

Bu sorunun etiketleri:

×1,101
×35
×13
×3
×1

Soruldu: 11 Eki '16, 09:59

Görüntüleme: 220 kez

Son güncelleme: 12 Eki '16, 12:31

powered by BitNami OSQA