Selamlar.

Türkiye üniversitelerinden mezun olmuş bir mühendisin, özellikle Amerika vs. gibi ülkelerde kariyerine devam etmek istemesi durumunda izlemesi gereken mantıklı yol sizce nedir? Sorunun çok genel bir soru olduğunun farkındayım ancak amacı yurtdışında ( yazılımda öne çıkmış ülkeler) çalışmak olan bir kişi için faydalı olabilecek tecrübelerinizi ve düşüncelerinizi aktarırsanız aydınlatıcı olur kanaatindeyim. Teşekkür ederim.

soruldu: 10 Eyl '12, 13:03

MustafaAbdurrahman's gravatar image

MustafaAbdurrahman
1122
cevap kabul oranı: 0%

değiştirildi: 07 Ağu '13, 09:16

%C3%B6zcanacar's gravatar image

özcanacar ♦♦
17.3k59184183


Kesinlikle ingilizcenizi hem dinleme, hem konuşma olarak iyi bir seviyeye taşımanız lazım. Aynı ana dili konuşan insanlar olarak bile zaman zaman anlaşamaz iken (hele ki yazılım geliştirme konusunda), farklı bir dili konuşan insanların anlaşabilmesi çok daha zor olduğu için, teknik tecrübesi düşük fakat iletişimi kuvvetli (anlaşılabilen ve aynı kafada) bir takım arkadaşı her zaman daha iyidir.

Bunun dışında, Amerika'daki firmalar özellikle test developer pozisyonunda daha az tecrübeli fakat teknik temeli sağlam arkadaşlar istihdam ediyorlar. Bu istihdamlar ise genelde toplu olarak yapılıyor. Bu tür ilanları dikkatle takip etmek (özellikle LinkedIn üzerinde çok fazla), bu ilanlara mutlaka başvuru yapmak şansınızı artıracaktır.

Bir de, Amerika'da yüksek lisansınızı yapıp, eğitiminize devam ederken orada bir iş bulmanız, yukarıda bahsettiğim her iki yöntemden de daha kolay olacaktır. Zira gözden ırak olan, gönülden de ıraktır :)

permanent link

cevaplandı: 11 Eyl '12, 01:14

tilikoglu's gravatar image

tilikoglu
8602816
cevap kabul oranı: 18%

Cevabınız
toggle preview

Bu soruyu takip et

E-Posta üzerinden:

Üyelik girişi yaptıktan sonra abonelik işlemlerini yapabilirsiniz

RSS üzerinden:

Cevaplar

Cevaplar ve Yorumlar

Yazı Formatlama

  • *italic* ya da _italic_
  • **bold** ya da __bold__
  • link:[text](http://url.com/ "başlık")
  • resim?![alt text](/path/img.jpg "başlık")
  • liste: 1. Foo 2. Bar
  • temel HTML etiketleri de kullanılabilir

Bu sorunun etiketleri:

×69
×12
×4
×2

Soruldu: 10 Eyl '12, 13:03

Görüntüleme: 1,404 kez

Son güncelleme: 07 Ağu '13, 09:16

powered by BitNami OSQA