Merhabalar,

sorum gayet açık, "Java kodunun ısınması" demek ne demektir. Bu ifadeyi bugün duydum, bir şey anlamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

İyi günler...

soruldu: 02 Nis '13, 07:05

gceylan's gravatar image

gceylan
2166815
cevap kabul oranı: 0%


JIT derleyicisi, çalışan kodu incelemek için kodun belli bir eşiğin üstünde çalışmasına ihtiyaç duyar. Aksi takdirde derlemek için fazla vakit harcamış olur, optimizasyon yapayım derken programı yavaşlatır. JIT'in yapabildikleri:

  • Optimizasyon mümkün ve gerekli ise sanal makine kodlarını makine diline çevirir. Not: Java JIT derleyicilerinin ürettikleri bu makine kodları JVM dışına çıkartıldığında anlamsızdır. Garbage Collector gibi JVM özelliklerine ihtiyaç duyarlar.

  • Deoptimizasyon da yapabilir. Yani makine diline derledikleri kodu silip sonradan yeniden derlemek üzere sanal makine kodu olarak çalıştırmaya devam edebilirler.

  • Herşeyi derleyemez. Java Reflection (sınıfın metodlarını, niteliklerini inceleyen kod) gerektiren, StackTrace (metod çağırma hiyerarşisi) listeleyen kodların derlenmesi bazen mümkün değil, bazen de tamamen gereksiz.

Not: Tracing JIT yöntemi, eski JIT derleyicileri gibi metod bazlı değil, çalışan kodların çalışma sırasına göre alt alta koyulması yoluyla makine koduna çevirim yapar.

Not: Java'nın Yüklendiği makinenin makine kodunu üretebilen bir JVM sürümü gerekir. Örneğin bazı yeni gömülü sistemler için makine kodu yazabilen JIT sürümü çıkardıklarında yayınladıkları haber buna kanıt olabilir.

permanent link

cevaplandı: 03 Nis '13, 02:06

nurettin's gravatar image

nurettin
2.2k2441
cevap kabul oranı: 14%

değiştirildi: 06 Nis '13, 05:37

sanırım sole bişey olsa gerek.java hot spot jit(just in time ) gibi teknolojiler ile bytecode executing performansını oldukça geliştirdi.arka plan da dönen senaryolardan biriside cok fazla çağrılan metod ların zaman ile (hangi çağrım sayısından sonra gerçekleşegeğini startup parametresi olarak jvm e belirtebilirsiniz) native doğal makina koduna çevrimi olayıdır.yani program calıstıkca native kod çevrimi arttığından performans da artacaktır.

permanent link

cevaplandı: 02 Nis '13, 16:43

trueLife's gravatar image

trueLife
699182430
cevap kabul oranı: 10%

Cevabınız
toggle preview

Bu soruyu takip et

E-Posta üzerinden:

Üyelik girişi yaptıktan sonra abonelik işlemlerini yapabilirsiniz

RSS üzerinden:

Cevaplar

Cevaplar ve Yorumlar

Yazı Formatlama

  • *italic* ya da _italic_
  • **bold** ya da __bold__
  • link:[text](http://url.com/ "başlık")
  • resim?![alt text](/path/img.jpg "başlık")
  • liste: 1. Foo 2. Bar
  • temel HTML etiketleri de kullanılabilir

Bu sorunun etiketleri:

×1,103

Soruldu: 02 Nis '13, 07:05

Görüntüleme: 993 kez

Son güncelleme: 06 May '13, 18:03

powered by BitNami OSQA