Selamün Aleykum arkadaşlar 2 yıllık okul bu yıl bitiyor inşallah. arkadaşlar okulda c++ , c# gosterdiler. arkadaşlar kendimi geliştirmek ıstiyorum. okulda öğrendiklerimle kalmayıp. yalnız c++ orta seviye bilgim var. c# veritabanı vs diğer islemlerle bilgim var. arkadaşlar bir alana yönelip o alanda kendimi geliştirmek istiyorum. mobil olarak tam bu konuda bilgim yok ama (yanlış varsa affedin) c# bilgim var yani c# bilgisi olan mobil uygulama geliştirebilir mi. wp8 uygulama yapmayı ıstiyorum. açık kaynak olarak en azından bir bilgim olsun diyorum. bir dağıtım üzerinde yoğunlaşiyim diyorum. c# , C++ üzerine pyhon nasil gider ?. bunun için önerileriniz nedir? ayrıca böyle Ankarada yapılan bilisim ile ilgili seminer felan var mi katildiginiz. uzun detayli yazarsanız sevinirim. not : telefondan yaziyorum karakter hatam varsa özür dilerim. iyi gunler

soruldu: 21 Nis '13, 10:09

cagrik's gravatar image

cagrik
108912
cevap kabul oranı: 0%

değiştirildi: 21 Nis '13, 10:53

numankaraaslan's gravatar image

numankaraaslan
1.8k253749

meramınızı daha iyi anlatabilmeniz için bazı düzeltmeler yapılmıştır müsadenizle ;)

(21 Nis '13, 10:53) numankaraaslan numankaraaslan's gravatar image
1

Bence yapacağınız ilk iş Dikey Geçiş Sınavına girerek 4 yıllık(Bilgisayar Müh, Yazılım Müh, Matematik-Bilgisayar, Bilgisayar Öğretmenliği,Kontrol Müh. vs.) bölümlerden birine geçmek. 2-3 yıl daha okuyarak Lisans mezunu olabilirsiniz. Okurken kendinizi geliştirmeye devam da edebilirsiniz neticede.

(21 Nis '13, 14:32) rahmanyazgan ♦ rahmanyazgan's gravatar image

Ben java tavsiye ederim madem C# ve C++ bilgin varsa üzerine bir de java tam olur. Hem açık kaynak kodlu yazılım geliştirme şansın olur hem de java çok kullanıldığı için iş imkanın daha da artar. Tabi C# ve C++ ile de iş bulmakta zorlanacağını da sanmıyorum. Ama bir alanda sivrilmeni de tavsiye ederim ve bu alanın C# olmasını tavsiye ederim. Çünkü C++ ile örneğin core kodları geliştirip C# ile arayüzleri falan yazdığın bir proje yapabilirsin mesela. Yani böyle bir uyum var. Bunların çoğu kişisel düşüncem ve tavsiyem ama tecrübeme dayanarak java öğrenirsen iş imkanının çok artacağını kesin olarak söyleyebilirim.

permanent link

cevaplandı: 21 Nis '13, 10:57

numankaraaslan's gravatar image

numankaraaslan
1.8k253749
cevap kabul oranı: 19%

teşekkür ederim cevabınız için . dgs düşünmüyor değilim ama yaşta ilerliyor 21. java bilgim hiç yok ama dediginiz de mantikli . bana python yada açık kaynak yazilim in getrisi nedir özellikle türkiye yi dusundugumuzde?

(21 Nis '13, 19:01) cagrik cagrik's gravatar image

(Yazdıklarım yorum kısmına sığmadığı için cevap olarak yazıyorum :) )

İlk olarak yaş dediğiniz kadar da ileri değil. Aynı zamanda üniversiteye devam ederken de kendinizi geliştirebilirsiniz, hatta çalışabilirsiniz. İkinci olarak java hakkında bilginizin olmaması da çok büyük bir sıkıntı değil. C++ ve C# biliyorsanız Java'yı da öğrenmek çok zor olmayacaktır. C# ile fazlasıyla ortak noktası var(C# ilk çıktığında zaten Java baz alınarak geliştirilmişti)..ve son olarak aşağıdaki soruları incelerseniz diller ve dil tercihi hakkında az çok fikir sahibi olabilirsiniz:

http://www.btsoru.com/questions/3472/birden-fazla-programlama-dili-ogrenmek-uygun-mudur

http://www.btsoru.com/questions/186/net-mi-java-m

http://www.btsoru.com/questions/1302/c-ya-da-javay-programlama-dili-olarak-secmek-icin-goz-onunde-bulundurulmas-gereken-kriterler-nelerdir

http://www.btsoru.com/questions/2695/python-mu-java-m-birbirlerine-gore-avantajlar-ya-da-dezavantajlar-nelerdir

http://www.btsoru.com/questions/1161/python-java-ve-go-programlama-dilleri-icin-neler-soyleyebilirsiniz

(22 Nis '13, 01:09) mhkoca60 mhkoca60's gravatar image
Cevabınız
toggle preview

Bu soruyu takip et

E-Posta üzerinden:

Üyelik girişi yaptıktan sonra abonelik işlemlerini yapabilirsiniz

RSS üzerinden:

Cevaplar

Cevaplar ve Yorumlar

Yazı Formatlama

  • *italic* ya da _italic_
  • **bold** ya da __bold__
  • link:[text](http://url.com/ "başlık")
  • resim?![alt text](/path/img.jpg "başlık")
  • liste: 1. Foo 2. Bar
  • temel HTML etiketleri de kullanılabilir

Bu sorunun etiketleri:

×241
×46
×42
×42

Soruldu: 21 Nis '13, 10:09

Görüntüleme: 1,077 kez

Son güncelleme: 22 Nis '13, 05:29

powered by BitNami OSQA