iyi günler. bir arkadaş için php reseller, sunucu hosting vs. araştırma yapıyoruz. arkadaşlık siteleri barındıracak. Sitelerinde anlık 100 kişi-1000 kişi vs. olabilecek. aylık trafiğini tahmin edemiyorum açıkçası. Bu tarz bir sitenin tahmini aylık trafiği ne kadar olur sizce? çok detaylı veri olmadığı için ben de net olarak birşey düşünemedim. Tahminleriniz varsa bekliyorum. Bunun için hosting mi almalı, reseller mı almalı, sunucu mu almalı sizce? Reseller yönetimi yaptım. sunucu hiç kiralamadım. bir farkı var mı? cpaneli olan birşey olduktan sonra bir farkı yoktur diye tahmin ediyorum. Bildiğiniz bandwidthi, hattı yüksek reseller, hosting vs. var mı tavsiye edeceğiniz. (tr lokasyonlu da olur yurt dışı da) teşekkürler.

soruldu: 14 May '13, 03:56

kaptan's gravatar image

kaptan
445334244
cevap kabul oranı: 0%


Seçeneklerinizin arasında hiç cloud hosting olmaması bence ilginç :) . Açıkçası ben heroku gibi bir platformdan hosting yapmayı tercih ediyorum. Bu şekilde ihtiyaciniza gore birkac tıklama ile sunucu instance ini veya arka planda calisacak islerin yogunluguna gore thread sayısını ayarlayabilyorsunuz. Ayrıca tek instance versiyonu bedava. Ben bir donem cok yoğun veri trafiği olan bir site icin (aylik 100gb civari ver transferi), bana 2instance yeterli olur demislerdi.

permanent link

cevaplandı: 14 May '13, 23:28

dreampowder's gravatar image

dreampowder
3.3k112849
cevap kabul oranı: 23%

cloud hosting pek kullanmadım ama ona da bakacağım. herokuda php desteği yok sanırım. microsoftun azuresini biraz incelemiştim belki ona da bakabilirim. arkadaşın elindeki scriptler php. aylık 100 gb az gelebilir anlık 100 kişi girecek çünkü siteye. anlık 100 kişi giriyorsa günlük 10.000 kişi en az girer diye tahmin ediyorum. her biri 10 mblik veri görüntülese zaten 100 gb günde veri transferi gerçekleşir... eleven2 hosting firmasının resellerini kullanıyorum ben. ordan hosting fln alsak işimizi görür mü bilmiyorum. bandwidthi yüksek hostlar var. Fakat ram yetmedi, işlemci çok kullanıyor gibi şeyler söylerler diye çekiniyorum...

(15 May '13, 03:01) kaptan kaptan's gravatar image
Cevabınız
toggle preview

Bu soruyu takip et

E-Posta üzerinden:

Üyelik girişi yaptıktan sonra abonelik işlemlerini yapabilirsiniz

RSS üzerinden:

Cevaplar

Cevaplar ve Yorumlar

Yazı Formatlama

  • *italic* ya da _italic_
  • **bold** ya da __bold__
  • link:[text](http://url.com/ "başlık")
  • resim?![alt text](/path/img.jpg "başlık")
  • liste: 1. Foo 2. Bar
  • temel HTML etiketleri de kullanılabilir

Bu sorunun etiketleri:

×172
×18
×14
×3

Soruldu: 14 May '13, 03:56

Görüntüleme: 1,257 kez

Son güncelleme: 17 May '13, 15:03

powered by BitNami OSQA