Bir kaç haftadır Android'te uygulama geliştirmeye çalışıyorum. Uygulamaları Android cihazım olmadığından emülatör üzerinde çalıştırıyorum. Probleme gelirsem, sanal cihaz üzerinde bir çalışma zamanı hatası meydana geldiğinde uygulama "Unfortunately, XYZ has stopped" hataları ile sonlanıyor ve Eclipse ortamına da aşina olmadığımdan nasıl hata ayıklayacağımı bilmiyorum google aramalarımda da alakasız sonuçlar çıkınca burada sormayı uygun gördüm. Emülatör üzerindeki hataların kaynaklarını nasıl görebilirim.

soruldu: 23 Tem '13, 14:17

zakkumundibi's gravatar image

zakkumundibi
46346
cevap kabul oranı: 0%

değiştirildi: 04 Ağu '13, 04:08

rahmanyazgan's gravatar image

rahmanyazgan ♦
4.4k83559


Eclipse arayüzünde Window->Open Perspective-> Other -> DDMS ' i takip ederek DDMS ekranını açtığınızda logcat kısmında emulatorden akan logları göreceksiniz. Aynı zamanda son android ADT'de zaten son hata logları görüntülenecektir. Şu adresten daha detaylı olarak bilgi alabilirsiniz. https://developer.android.com/tools/debugging/ddms.html

permanent link

cevaplandı: 24 Tem '13, 00:31

onuratci's gravatar image

onuratci
26213
cevap kabul oranı: 25%

Logcat kayıtları sorumu sormadan önce incelemiştim ancak (visual studiodaki gibi) hangi satırda ya da hangi nesnede problem olduğunu belirtmiyor, sadece birbirinden bağımsız bir yığın hata çıktısı var ve yolun başında olduğumdan pek anlamlandıramıyorum sanırım.

07-24 09:44:54.698: E/AndroidRuntime(826): at android.app.ActivityThread.performLaunchActivity(ActivityThread.java:2180) Yaptığım örnekte yukarıdaki gibi yaklaşık 30 hata mesajı var.

(24 Tem '13, 04:34) zakkumundibi zakkumundibi's gravatar image

Logların daha fazla detayını göndermenizde sakınca yoksa tekrar inceleyelim, çünkü hataları error seviyesinde filtrelediğinizde bu gönderdiğiniz hatanın daha alt seviyesinde sizin src dizininde bulunan java dosyalarınızdaki satır sayılarını gösteren loglar bulmanız gerekmekte.

(24 Tem '13, 04:49) onuratci onuratci's gravatar image

Ekran görüntüm : http://prntscr.com/1h865f

(24 Tem '13, 05:27) zakkumundibi zakkumundibi's gravatar image

caused by android.os.networkonmainthreadexception satırından çıkardığım sonuca göre , MainUI thread'de ağ bağlantısı yapan kodu yazmamanız gerekiyor, Async task ile bu kısmı background task olarak çalıştırabilirsiniz. Ya da Main UI threadde ekleyeceğiniz şu kodlarla if (android.os.Build.VERSION.SDK_INT > 9) { StrictMode.ThreadPolicy policy = new StrictMode.ThreadPolicy.Builder().permitAll().build(); StrictMode.setThreadPolicy(policy); } bu tip kodlara izin verebilirsiniz.

(24 Tem '13, 05:39) onuratci onuratci's gravatar image

ilginiz için teşekkür ederim Onur Bey. Yapmaya çalıştığım şey web üzerindeki bir xml kaynağını parse etmekti ancak büyük denize girdim sanırım. son olarak, hatanın java dosyasındaki satır numaralarını nasıl görebilirim?

(24 Tem '13, 05:48) zakkumundibi zakkumundibi's gravatar image

rica ederim, bu hata platforma özel bir kural ile ilgili olduğu için sizin java dosyanızdaki satır numarasını vermemiş olabilir, büyük ihtimalle HTTPConnection açtığınız ya da ilgili fonksiyonu çağırdığınız yerle ilgilidir, bu xml kaynağının webden alındığı kod parçasını ya da fonksiyonunu async task ile uygularsanız sorun kalmayacaktır.

(24 Tem '13, 05:53) onuratci onuratci's gravatar image
6 yorumdan 5 tanesi gösteriliyor hepsini göster
Cevabınız
toggle preview

Bu soruyu takip et

E-Posta üzerinden:

Üyelik girişi yaptıktan sonra abonelik işlemlerini yapabilirsiniz

RSS üzerinden:

Cevaplar

Cevaplar ve Yorumlar

Yazı Formatlama

  • *italic* ya da _italic_
  • **bold** ya da __bold__
  • link:[text](http://url.com/ "başlık")
  • resim?![alt text](/path/img.jpg "başlık")
  • liste: 1. Foo 2. Bar
  • temel HTML etiketleri de kullanılabilir

Bu sorunun etiketleri:

×824
×15
×2
×1

Soruldu: 23 Tem '13, 14:17

Görüntüleme: 3,298 kez

Son güncelleme: 04 Ağu '13, 04:08

powered by BitNami OSQA