Real time web sitesi ile ilgili bir proje geliştirmekteyim. Bu projede önemli olan hızlı ve takılmaması gerekiyor. Ben genelde siteleri JSF 2.0 teknolojileri ile kodlamaktadyım. Fakat javanın performans sorunları ile karsı karsıya kalabilmekteyim. Bu yüzden sizler hangi prgramlama dilini önerebilirsiniz ve neden??

Ruby Php Java Python vb.

soruldu: 06 Ağu '13, 03:36

dJava's gravatar image

dJava
216121822
cevap kabul oranı: 9%

Benzer bir soru burada.

(06 Ağu '13, 05:43) mhkoca60 mhkoca60's gravatar image

Soruyu daraltırsak iyi olur. Ne kadarlık bir data ile çalışıyorsun? Sunucunun performansı kadar datanın büyüklüğü de önemlidir.

(06 Ağu '13, 05:53) Oğuz Çelikdemir O%C4%9Fuz%20%C3%87elikdemir's gravatar image

php yeterince hızlı aslnda. sağlam da bir server ve network ayarlarsan her türlü isteği karşılar

(07 Ağu '13, 03:57) kodmanyagha kodmanyagha's gravatar image

Angular.js geçti aklımdan ama tam olarak amacınızı anlamdığımdan bu kadar yorum yapabiliyorum :)

(16 Eki '13, 09:21) dreampowder dreampowder's gravatar image

NodeJs tavsiye ederim hem performans açısından hemde En basit tanımıyla; Javascript dilini kullanarak sunucu tarafında (Server Side) çalışan, hızlı ve ölçeklenebilir, gerçek zamanlı (real time) uygulamalar geliştirmenizi sağlayan web soket teknolojisidir. Yani RealTime bir teknoloji yapılacaksa NodeJs'i Öneririm.

permanent link

cevaplandı: 14 Eki '13, 00:15

arman's gravatar image

arman
88981420
cevap kabul oranı: 42%

Ben Pub-Sub' tan bahsetmek istiyorum. Pub-sub bir mesajlaşma deseni. Publisher ( mesajları yayınlayan ) Subscriber' lara ( alıcı/abone ) göndereceği mesajla ilgili bir uygulama tasarrufunda bulunmak zorunda değildir. Yayınladığı mesajları, doğrudan ilgili kişilere aktarır. Dolayısıyla, sisteme devamlı yük bindirmek yerine, aboneler kendileri için gerekli olan mesaj trafiğine odaklanırlar. Bununla ilgili Microsoft'un sitesinde verilen örneği paylaşırsam:

For example, consider a financial system where several applications maintain customer information. A Customer Relationship Management (CRM) application holds the master customer information. However, a typical situation for integration scenarios exists—customer information also resides in other systems that perform their own customer information management functions. A customer-facing application generates update messages for changes to customer information, such as changes to customer addresses. The messages must reach the CRM application as well as the other applications that manage customer information. However, this message type is meaningless to the integrated applications that do not manage customer information.

Örneğin, müşteri bilgilerini yöneten birkaç uygulamanın yer aldığı bir finansal sistemi ele alalım. Müşteri İlişkileri Yönetimi ( CRM ) uygulaması müşterinin temel bilgilerini tutar. Fakat, tipik entegrasyon senaryolarında, müşteri bilgileri, ayrıca kendi müşteri yönetimi fonksiyonlarını yerine getiren diğer sistemlerde de yer alır. Müşteriye yönelik uygulama, müşteri adresinde yapılan bir değişiklik gibi, müşteri bilgilerindeki değişiklikle ilgili bir güncelleme mesajı yayınlar. Mesaj, müşteri bilgilerini yöneten uygulamanın yanısıra CRM uygulamasına da mutlaka iletilmelidir. Fakat, bu mesajın tipi, müşteri bilgilerini yönetmeyen entegre uygulamalar için anlamsızdır.

Microsoft - Publish/Subscribe
Loose Coupling with the pubsub Plugin

permanent link

cevaplandı: 06 Ağu '13, 06:29

O%C4%9Fuz%20%C3%87elikdemir's gravatar image

Oğuz Çelikdemir
2.0k52234
cevap kabul oranı: 13%

değiştirildi: 06 Ağu '13, 06:30

SignalR + KnockoutJs yi birleştirdiğin zaman çok güzel şeyler ortaya çıkıyor. Aşağıdaki sayfalardan örnekler üzerinden inceleyebilirsin. SignalR microsoft tarafında üretildi sadece .net değil Java ve android' i de destekliyor(ben .net de kullandım javada kullanmadım hiç.)

http://www.asp.net/signalr/overview/signalr-20/getting-started-with-signalr-20/tutorial-getting-started-with-signalr-20

Signalr ile yapılan en temel örnek chat programıdır ama aşağıdaki sitedeki örnek çok daha hoş bence.Realtime paint :).

http://signalr-test1.cloudapp.net:83/Hubs/DrawingPad/ bu siteyi bilgisayarındaki 2 hatta daha fazla browser ile aç ve resim yapmaya başla. Çizdiğin herşey anında diğer browserlarda da çizilecektir. Ayrıca signalr nin kullanımı da oldukça kolaydır.

permanent link

cevaplandı: 01 Haz '14, 17:57

M%C3%BCsl%C3%BCm%20%C3%96ZT%C3%9CRK's gravatar image

Müslüm ÖZTÜRK
10.8k103691
cevap kabul oranı: 27%

değiştirildi: 01 Haz '14, 17:58

Cevabınız
toggle preview

Bu soruyu takip et

E-Posta üzerinden:

Üyelik girişi yaptıktan sonra abonelik işlemlerini yapabilirsiniz

RSS üzerinden:

Cevaplar

Cevaplar ve Yorumlar

Yazı Formatlama

  • *italic* ya da _italic_
  • **bold** ya da __bold__
  • link:[text](http://url.com/ "başlık")
  • resim?![alt text](/path/img.jpg "başlık")
  • liste: 1. Foo 2. Bar
  • temel HTML etiketleri de kullanılabilir

Bu sorunun etiketleri:

×1,103
×172
×43
×10

Soruldu: 06 Ağu '13, 03:36

Görüntüleme: 1,988 kez

Son güncelleme: 01 Haz '14, 17:58

powered by BitNami OSQA