Kendi bulduğunuz/aldığınız projeleri yada size verilen projeleri/görevleri yönetmek için ne gibi bir yol izliyorsunuz? İşler yolunda gitmediği zamanlar nasıl yöntemler izliyorsunuz? Yada işlerin yolunda gitmesi için önceden ne gibi önlemler alıyorsunuz? Cevaplarken bir yazılımcıya göre cevaplarsanız sevinirim. Telekkürler.

soruldu: 01 Eyl '13, 05:47

emrekacan's gravatar image

emrekacan
813304450
cevap kabul oranı: 9%


Öncelikle talepler ve istekleri listelerim, sonra detaylı bir proje raporu hazırlarım. Sonra da eğer zaman varsa ve büyük bir proje ise mockup hazırlarım. Bu aşamada bile göreceğiniz eksikler oluyor. Büyük projelerde mockuplar çok önemli.

http://pencil.evolus.vn/ bunu deneyebilirsiniz. Ya da kağıt üzerinde de olabilir.

Mutlaka aşama aşama yapılacaklar listeniz olsun.

İşler yolunda gitmediği durumlarda, biraz zaman kaybı olur ama yapılamaz diye bişey yoktur, sadece biraz fazla zamanınızı alır o kadar. Bunun için de proje zamanlaması yaparken bu tarz durumlar için ek süre koymalısınız. Eğer daha önce uzmanlaşmadığınız bir konuda proje yapacaksınız, bu ek süreyi daha da uzun tutun.

permanent link

cevaplandı: 02 Eyl '13, 02:16

sibelakyigit's gravatar image

sibelakyigit
172137
cevap kabul oranı: 15%

Peki bunları yaparken genelde kağıt kalem mi kullanıyorsunuz? Yoksa önerdiğiniz gibi bahsettiğiniz her iş için bir program mı kullanıyorsunuz?

(04 Eyl '13, 13:07) emrekacan emrekacan's gravatar image

Aslında projenin büyüklüğü ile alakalı. Büyük projelerde karşı taraf da sizden daha detaylı raporlar isteyecektir, süreçle ilgili. Microsoft Project en kapsamlı olanı bu işler için. Çok büyük projeler değilse genelde Word üzerinde raporu oluştururum, veritabanı tasarımı için de http://www.fabforce.net/dbdesigner4/ iyi bir program. Mockup için de evolus güzel. Ya da hazır mockup psd dosyaları var. PhotoShop ile bile yapabilirsiniz. Ama evolus daha fonksiyonel.

permanent link

cevaplandı: 05 Eyl '13, 10:04

sibelakyigit's gravatar image

sibelakyigit
172137
cevap kabul oranı: 15%

Cevabınız
toggle preview

powered by BitNami OSQA